انتقاد رییس ورزش کرمان نسبت به منفعل بودن برخی هیات های ورزشی

کرمان - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان گفت: حال ورزش ما در شرایط فعلی خوب نیست که نشان می دهد برخی از هیات‌های ورزشی پس از دریافت مسئولیت برای رشد و توسعه آن وقت نمی‌گذارند.

به گزارش ایرنا، منصور دامغانی شامگاه شنبه در آیین تکریم و معارفه رییس هیات انجمن‌های ورزشی شهرستان کرمان افزود: همه مسئولان استان و شهرستان کرمان در حوزه مسئولیت خود دغدغه‌ ورزش را دارند که باوجود نقاط ضعف چهار سال گذشته ورزش شهرستان کرمان، به حال ورزش شهرستان و استان کرمان افسوس می‌خوریم.

وی اظهار داشت: تنها هفت هیات منطقه ماهان از ۵۳ رشته ورزشی هیات فعال در شهر کرمان فعالیت دارد که نشان می دهد که هیات ها از مرکز این شهر پای خود را فراتر نگذاشته و در نقاط محروم استان ادامه نیافته‌اند.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان گفت: ورزش بسکتبال ما که در تمامی پارک ها انجام می شود، تنها در شهر کرمان فعال است و هیچ جای اطراف فعالیتی ندارد که این امر برای یک مسئول درد است.

وی بیان داشت: اداره ورزش و جوانان در همه بخش های شهرستان کرمان امکانات زمین و سالن دارد و زیرساخت ها را فراهم می کند اما هیات های ورزشی حتی حاضر به برگزاری کلاس آموزشی و توجیحی در این مناطق نشدند که می تواند در اینده افسوس به دنبال داشته باشد که در زمان مسئولیت چه کردیم؟ و با این وجود عمر ورزشی و استعدادها را تباه می کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم از امروز با قبول مسئولیت به شهر کرمان معطوف نشویم و تمامی ورزش ها در ۶ بخش شهرستان کرمان و سایر شهرها و روستاها ادامه یابد که خواسته ما این است و دست یاری و کمک به سمت هیات‌ها دراز می کنیم.

دامغانی گفت: از مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان درخواست واگذاری اختیارات فعالیت‌های ورزشی و اجرایی شهر کرمان را به اداره شهرستان داشتیم و تاکنون پاسخ مثبت دریافت کردیم.

وی عنوان کرد: برنامه‌های اجرایی ورزشی را با توجه به نیرو و امکانات کم به اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان سپرده شد و امروز این اداره افتتاح خانه هلال طی تفاهم نامه‌ای جمعیت هلال احمر منعقد کرد که حوادث و برنامه‌های مختص رشته ‌کوهنوردی، ورزش‌های رزمی و شنا را شناسایی و در قالب هلال احمر بیاوریم.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان با بیان اینکه مقرر شد که آموزش کمک های اولیه در خانه هلال رایگان انجام شود گفت: بستر را برای جامعه ورزش استان در تمامی زمینه هایی که باید آماده باشند،‌ فراهم می‌کنیم.

وی تصریح کرد: امور ورزش باید با نظر استان به دست هیات ها سپرده شود که هیات انجمن‌های ورزش‌های رزمی استان کرمان با آن موافق کرد اما برخی هیات ها آن را نمی پذیرند که این فرایند فرصت ورود برخی رشته‌ها با فعالیت کمتر را به شهرستان‌های محروم فراهم می کند.

وی با قدردانی از توانمندی رییس هیات انجمن‌های ورزش‌های رزمی استان کرمان گفت: درخواست داریم که جامعه ورزشی کرمان فعال و پویا شود و بحث سمن‌ها و کارگاه های ازدواج و اشتغال در حوزه شهرستانی انجام شود.

دامغانی با بیان اینکه فراهم کردن زیرساخت‌ها و امکانات را برای توسعه ورزش استان و شهرستان کرمان وظیفه خود می‌دانیم گفت: بستر را فراهم می کنیم که رشته های ورزشی در تمامی بخش‌های شهرستان کرمان فعال شود.

وی افزود: هیات ها در صورتی که قصد راه اندازی باشگاه‌ها را داشته باشند در بخش ها تاتامی و سالن به آنان می‌دهیم و ورزش و جوانان از آن حمایت می کند. 

همچنین در این آیین علی ذوالعلی به عنوان رییس هیات انجمن‌های ورزش‌های رزمی شهرستان کرمان معرفی و از خدمات علیرضا عبدالهی قدردانی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =