۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۳
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84102134
۰ نفر

برچسب‌ها

آذرتاج : مواضع تهران عادلانه است

باکو – ایرنا -  خبرگزاری رسمی " آذرتاج " روز شنبه نوشت : جمهوری آذربایجان همواره  از موضع عادلانه کشور همسایه ایران در رابطه با مناقشه قره باغ ابراز قدردانی کرده است.

به گزارش ایرنا، آذرتاج در گزارشی درباره روابط جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران افزود : رهبران ایران همواره از حفظ تمامیت ارضی کشورهای همسایه حمایت کرده اند.  

 بنا به این  گزارش، جمهوری آذربایجان همواره علاقه مند به توسعه روابط با کشور دوست و همسایه جمهوری اسلامی ایران بوده و در حال حاضر نیز در راستای تقویت این روابط گامهای ثمربخش برداشته می شود.  .
  آذرتاج با اشاره به این که روابط راهبردی جمهوری آذربایجان و ایران بر بستر حقوقی مستحکم تکیه دارد، افزود: بنای توسعه این روابط  با به روی کارآمدن حیدر علی اف رییس جمهوری فقید آذربایجان گذاشته شده و در سال‌های بعدی در نتیجه  اراده سیاسی قوی دو طرف تقویت یافته و در حال حاضر همکاری های دو کشور همه حوزه ها را دربر می گیرد.

در بخشی از این گزارش آمده است : الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان نیز همواره به روابط با جمهوری اسلامی ایران اهمیت خاص قایل بوده است و آن را عاملی مهم کمک کننده به امنیت و توسعه منطقه عنوان کرده است.

در این  گزارش سخنان رییس جمهوری آذربایجان در دیدار اخیر معاون وزیر امور خارجه ایران در باره توسعه با سرعت روابط دو کشور مورد اشاره قرار گرفت و اضافه شد : جمهوری اسلامی ایران نیز بارها  اعلام کرده است که روابط فی‌مابین به توسعه هر دو کشور دوست کمک  می کند.  

این گزارش افزود : در نتیجه عزم و  اراده سیاسی دو طرف تا به حال نزدیک به ۲۰۰  سند مختلف مربوط به گسترش همکاری های فی‌مابین در حوزه های مختلف امضا شده است که بستر حقوقی مناسب توسعه همکاری های چند جانبه ایران و جمهوری اذربایجان می باشد.

آذرتاج  با اشاره به همکاری های تنگاتنگ ایران  و  جمهوری ‌آذربایجان در سطوح  بین المللی مختلف از جمله در قالب سازمان ملل متحد،   جنبش عدم تعهد، سازمان همکاری های اسلامی و سازمان همکاری اقتصادی نوشت :  دو کشور در این نهادهای بین المللی از منافع یک دیگر حمایت می کنند.

در این گزارش علاقه متقابل دو کشور برای توسعه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری متقابل و همکاری در قالب برخی پروژه های منطقه ای از جمله تکمیل دالان بین المللی حمل و نقل شمال – جنوب و اجرای برخی طرح های اقتصادی مشترک مورد اشاره قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =