۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۸
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84102133
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هیلاری کلینتون انتخاب بایدن را تاریخ ساز خواند

تهران – ایرنا – "هیلاری کلینتون" وزیر امورخارجه اسبق آمریکا که در سال ۲۰۱۶ رقیب دونالد ترامپ بود و شکست خورد، شنبه شب در مورد پیروزی بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در توئیتی نوشت: این یک برگ تاریخ‌ساز و دست رد به سینه ترامپ و صفحه جدیدی برای آمریکاست.

به گزارش ایرنا از صفحه شخصی "کلینتون" وی افزود: رأی‌دهندگان نظر خود را داده‌اند و بایدن را [به عنوان رییس جمهوری] و "کاملا هریس" را به عنوان معاون رییس جمهوری انتخاب کرده‌اند.

وی ادامه داد: از همه کسانی که در تحقق این امر کمک کردند متشکرم. همه باهم به جلو می‌رویم.

"نانسی پلوسی" رییس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در توئیتی نوشت: انتخاب بایدن، طلوع یک روز جدید برای امیدواری در آمریکاست.

"جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا نیز نخستین رهبر غیر آمریکایی بود که انتخاب بایدن به ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

"چاک شومر" رییس اقلیت دمکرات مجلس سنای آمریکا نیز در این باره نوشت: بایدن یک رییس جمهوری بزرگ برای تمام آمریکایی‌ها خواهد بود.

بیل کلینتون رییس جمهوری اسبق آمریکا هم در این باره نوشت: آمریکا حرفش را زد و دموکراسی برنده شد. اینک ما رییس جمهوری و معاون آن را داریم که به تمامی کشور خدمت خواهند کرد و مردم را گرد هم خواهند آورد. تبریک به بایدن و هریس برای این لحظات پیروزی.

"جو بایدن" رییس جمهوری منتخب آمریکا شنبه شب در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

بدنبال اعلام پیروزی بایدن، دونالد ترامپ رییس جمهوری کنونی آمریکا ادعا کرد: نتیجه انتخابات هنوز قطعی نیست

وی افزود: ستاد انتخاباتی‌ام از دوشنبه، پیگیری قضایی پرونده انتخابات را در دادگاه آغاز می‌کند.

ترامپ گفت: بایدن بدون مدرک و به صورت تقلبی در اعلام پیروزی در انتخابات عجله کرد.

این توئیت پس از آن اعلام می‌شود که جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن رنگین پوست، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار جهان