بیش از ۳۴ هزار شغل در کرمانشاه ایجاد شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه، روند اجرای سند اشتغال استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۴ هزار شغل ایجاد شده است.

حسن عزیزی عصر شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و اشتغال استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: براساس سند اشتغال باید امسال با ایجاد ۴۷ هزار فرصت شغلی نرخ بیکاری در استان ۲.۵ درصد کاهش پیدا کند.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴ هزار شغل در استان کرمانشاه ایجاد شده است، افزود: تاکنون ۷۴ درصد چشم انداز سند اشتغال استان برای امسال را محقق کرده ایم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تمام شهرستان های استان از نظر ایجاد اشتغال موفق عمل کرده اند، گفت: تنها شهرستان‌ هرسین عقب است که پس ‌از وارد کردن اشتغال های ایجاد شده در سیستم به حدنساب می‌رسد.
عزیزی همچنین اعلام کرد: براساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان کرمانشاه در تابستان امسال نسبت به تابستان سال قبل یک درصد افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: نرخ بیکاری استان کرمانشاه در تابستان سال گذشته ۱۴.۲ بود که این آمار در تابستان امسال با یک درصد افزایش به ۱۵.۲ دهم درصد رسید.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه افزود: نرخ بیکاری استان‌ در بهار امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت و به ۱۳.۸ درصد رسیده بود.
عزیزی، علت افزایش نرخ بیکاری استان را شیوع بیماری کرونا و تعطیل شدن بسیاری از مشاغل عنوان کرد و افزود: افزایش جمعیت افراد جویای کار را نیز می توان از دیگر دلایل افزایش آمار بیکاری دانست.
روند پرداخت تسهیلات کرونا تسریع شود
استاندار کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا تا ۲ ماه آینده تمدید شده و پیشنهاد تمدید این تاریخ تا پایان سال نیز مطرح است، گفت:
مدیران بانک ها و دستگاه های اجرایی باید در زمینه پرداخت تسهیلات کرونا تسریع کنند.
هوشنگ بازوند، همچنین از روند بازسازی بافت فرسوده در استان انتقاد کرد و گفت: روند بازسازی بافت فرسوده در کرمانشاه نسبت به دیگر استان های کشور مطلوب نیست از این رو باید آسیب شناسی لازم در این زمینه انجام شود.
وی یادآور شد: براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، وضعیت بازسازی بافت فرسوده در استان های همجوار کرمانشاه به مراتب از کرمانشاه بهتر است که باید این فاصله جبران شود.
بازوند همچنین در این نشست روند پرداخت تسهیلات ۲ واحد اقتصادی را مورد بررسی قرار و دستور رسیدگی به مشکلات آنان را صادر کرد.

اخبار مرتبط