الشرق الاوسط: نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه استعفا می کند
جیمز حفری در جریان سفرش به شمال غرب سوریه در ماه مارس که بدون اجازه دولت این کشور انجام شد

تهران – ایرنا - روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط خبر داد که جیمز جفری نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه در تماس تلفنی با تعدادی از همتایان اروپایی خود و برخی از مقام های کشورهای عرب و همچنین شخصیت های مخالف دولت سوریه، گفته که قرار است از سمت خود استعفا کند.

به گزارش ایرنا به نقل از "الشرق الاوسط" جفری  با بیان اینکه سیاست کشورش "بدون توجه به نتایج انتخابات" ادامه خواهد یافت افزود: من هیچ تغییری در مساله حضور نیروهایمان نمی بینم و هیچ تغییری در سیاست تحریم نیز نمی بینم و هیچ تغییری در تقاضای ما برای خروج ایران از سوریه هم نمی بینم. خواه با دولت بایدن باشد یا ترامپ.

بر اساس این گزارش بعد از استعفای جفری، معاونش جوئل رابرن که هماهنگ کننده ویژه امور سوریه در وزارت خارجه آمریکا و نماینده واشنگتن در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش است، تعیین خواهد شد.

الشرق الاوسط به نقل از مقام های اروپایی گزارش داد که این دلیلی بر ادامه سیاست آمریکا در مرحله کنونی تا زمان تشکیل دولت جدید است.

رئیس جمهوری جدید آمریکا از اول بهمن کار خود را آغاز خواهد کرد. آنطور که برخی رسانه ها از جمله سی ان ان گزارش کرده اند جو بایدن نامزد دموکرات ها با کسب حدنصاب  آرای الکترال رئیس جمهوری منتخب شد و دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی در انتخابات شکست خورد.

انتخابات آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =