۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۷
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84102090
۱ نفر

برچسب‌ها

کمبود شدید کادر درمانی در انگلیس در اوج موج دوم کرونا

لندن – ایرنا – بزرگترین نهاد صنفی پرستاران انگلیس با اشاره به اوج‌گیری آمار مبتلایان به کرونا در این کشور نسبت به کمبود شدید کادر درمانی در بیمارستان‌های انگلیس هشدار داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، کالج سلطنتی پرستاران انگلیس با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد که مهلت جذب و به‌کار گیری پرستاران جدید با توجه به زمستان چالش برانگیز پیش‌رو  رو به اتمام است. این در حالیست که به گفته این نهاد انگلیسی فقط بیمارستان‌های مناطق جنوبی انگلیس با کمبود حدود ۴۰ هزار پرستار روبه رو هستند.

کالج سلطنتی پرستاران انگلیس از دولت این کشور خواسته تا درباره آثار منفی و تهدیدهای ناشی از کمبود پرستار در اوضاع کرونا صادق باشد. این نهاد انگلیسی با اشاره به کمبود شمار پرستاران نسبت به افت سطح خدمات درمانی در هفته‌های پیشرو به شدت ابراز نگرانی کرده است.

این نگرانی در حالی مطرح می‌شود  که با افزایش پرشتاب آمار مبتلایان به کرونا، سطح هشدار بهداشتی در سازمان ملی درمان انگلیس (ان‌اچ‌اس) به بالاترین حد رسیده است.

«مایک ادمز» رئیس کالج سلطنتی پرستاران انگلیس در اظهار نظری بیان کرد که سازمان ملی درمان انگلیس با زمستان چالش برانگیزی روبروست و پرستارانی که در خط مقدم فعالیت می‌کنند تحت فشار زیادی قرار دارند.

وی با اشاره به ادعای دولت جانسون درباره آموزش پرستاران برای مداوای بیماران کرونایی افزود: اما مساله این است که پرستار به اندازه کافی وجود ندارد. وی افزود: حدود ۴۰ هزار پست خالی در بیمارستان‌های انگلیس (غیر از اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی) گزارش شده است.

اوایل هفته پیش نیز مدیرعامل سازمان ملی درمان انگلیس با اشاره به وخامت اوضاع بهداشتی در بیمارستان‌های این کشور افزود که تنها ۲۲ مرکز درمانی در انگلیس مجهز به درمان بیماران کرونایی هستند. «سایمون استیونز» در کنفرانس خبری روزانه دولت هشدار داد که موج دوم کرونا در انگلیس بحرانی جدی و واقعی است. وی افزود که حدود ۳۰ هزار نیروی درمانی در انگلیس به دلیل ابتلا به کرونا در مرخصی هستند و این مساله بر سطح خدمات درمانی تاثیرات بالقوه‌ای گذاشته است. 

دولت انگلیس مدعی است که با شیوع کرونا در این کشور ۱۳ هزار و ۵۰۰ پرستار تازه جذب کرده است. این در حاکیست که تاکنون بالغ بر ۶۰۰ نیروی درمانی شاغل در خط مقدم بیمارستان‌های این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا و کمبود لباس‌های محافظتی جان خود را از دست داده‌اند.  

دولت انگلیس از پنجشنبه گذشته محدودیت‌های جدیدی را به اجرا گذاشت تا آمار پرشتاب شیوع کرونا در این کشور را مهار کند.  این محدودیت‌ها که تعطیلی تمام فروشگاه‌های غیر ضروری، مهمان‌خانه‌ها، رستوران‌ها و مراکز تفریحی را شامل می‌شود و از مردم می‌خواهد تا در صورت امکان به دور کاری اهتمام ورزیده و در خانه بمانند، به مدت چهار هفته ادامه خواهد داشت.

انگلیس به شدت از شیوع ویروس کرونا متاثر است. تاکنون یک میلیون و ۱۴۶ هزار و ۴۸۴ نفر در انگلیس به کووید – ۱۹ مبتلا شده و ۴۸ هزار و ۴۷۵  نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در این کشور جان باخته‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha