مشعل: آمریکا و اسرائیل به دنبال نابودی آرمان فلسطین هستند

تهران – ایرنا – "خالد مشعل" رییس پیشین دفتر سیاسی حماس شنبه شب با بیان اینکه خطرات داخلی و خارجی آرمان ملت فلسطین را تهدید می‌کنند گفت، تصمیمات آمریکا و رژیم صهیونیستی از جمله خطرات خارجی هستند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری "شهاب" فلسطین، مشعل افزود: آمریکا و اسرائیل بدنبال نابودی آرمان ملت فلسطین هستند.

رییس پیشین دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: خطر داخلی در [کشورهای اسلامی و عربی] نیز برآمده از سازشکارانی است که خواستار عادی‌سازی روابط با دشمن هستند و از پشت به ملت فلسطین خنجر می‌زنند.

وی افزود: آحاد ملت فلسطین در سنگر نخست قرار دارند، اما کشورهای عربی و اسلامی باید به وظیفه اخلاقی، شرعی و دینی خود [در دفاع از ملت فلسطین] عمل کنند.

مشعل همچنین خواستار ایجاد طرح‌هایی در سطح رسمی و مردمی برای حمایت از مسجد الاقصی، دفاع از آن و افزایش حضور کشورهای عربی و فلسطینی در آن شده است.

سخنان مشعل پس از آن اعلام می‌شود که سودان، بحرین و امارات در اقدامی که از آن به خیانت به آرمان ملت فلسطین تعبیر می‌شود، با فشار دونالد ترامپ روابط دیپلماتیک خود با رژیم صهیونیستی عادی کردند.  

ترامپ ۲۳ اکتبر (دوم آبان ماه) متن بیانیه مشترک رهبران سودان، رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا را مبنی بر توافق عادی‌سازی روابط سودان و اسرائیل منتشر کرد.

رییس جمهوری آمریکا ۲۱ شهریور نیز از عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی خبر داد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی همچنین نیز ۲۳ مرداد امسال  با انتشار بیانیه‌ای مشترک از امضای توافق برای عادی‌سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو و آغاز روابط دیپلماتیک میان دو طرف خبر دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =