۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۶
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84102060
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ادعای ترامپ: در انتخابات با اختلاف زیاد برنده شدم

تهران – ایرنا – "دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا که از "جوبایدن" رقیب دمکرات خود در ایالت‌های سرنوشت‌ساز عقب ‌افتاده است، بار دیگر مدعی شد: من این انتخابات را با اختلاف زیاد برنده شدم!

به گزارش ایرنا از صفحه رسمی ترامپ در توییتر، این شبکه اجتماعی روی این توییت هشدار اطلاعات نادقیق گذاشته و تاکید کرده، نتایج انتخابات هنوز اعلام نشده است.

«دونالد ترامپ» که در شمارش آرا چند ایالت کلیدی از رقیبش «جو بایدن» عقب افتاده است، در چند توییت از این روند ابراز ناخرسندی و مراکز شمارش آراء انتخاباتی را به تخلفات قانونی متهم کرد.

وی مدعی تغییر در میزان آرا به زیان خود شد.

ترامپ نوشت: «در ساعاتی که اجازه شفافیت قانونی داده نشد، اتفاقات بدی رخ داد. تراکتورها درها و پنجره ها را مسدود کرده بودند و شیشه‌ها با مقوای ضخیم پوشانده شده بودند به طوری که ناظران قادر به دیدن اتاق های شمارش نبودند. چیزهای بدی در داخل اتفاق افتاده است. تغییرات بزرگ روی داده است.»

این درحالی است که ساعاتی پیش شبکه آمریکایی سی ان ان به نقل از یکی از مشاوران ترامپ گزارش داد که وی گفته است: دلیل متقنی در خصوص تقلب در انتخابات نداریم.

تازه‌ترین اخبار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا همچنان حاکی هستند که جو بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای الکترال دونالد ترامپ پیشتاز است. در حالی که ترامپ همچنان حاضر به پذیرش شکست خود نیست، بایدن هر لحظه با شمارش آرای پستی موقعیتش بهتر می‌شود و همه آمریکایی‌ها در انتظار اعلام نتایج نهایی بسر می‌برند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha