انتخابات آمریکا و بازار سهام چین، سرمایه گذاران در مسیر بازگشت

تهران- ایرنا- گزارش ها حاکی است ️که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که کشمکش بر سر اعلام نتایج آن همچنان ادامه دارد، بر بازار سهام چین تاثیر داشته و بازار در انتظار اتفاقات جدیدی است.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "ان. دی. تی. وی"، در میان عدم اطمینان در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، سرمایه‌گذاران در حال بازگشت به سمت چین هستند آنان توجه خود را به شرکت‌های چینی معطوف کرده‌اند، زیرا دولت بالقوه بایدن باعث افزایش سهام آسیا و یوان چین می‌شود بسیاری بر این باورند که بایدن در صورت انتخاب موضع ملایم‌تری در برابر چین اتخاذ می‌کند.

تحلیلگران می‌گویند که موانع فعالیت‌های شرکت‌های چینی که قصد سرمایه‌گذاری یا کسب درآمد در ایالات متحده دارند، نه ‌تنها به دلیل موضوعات حساس مانند جنگ تجاری و هنگ‌کنگ، بلکه به دلیل تهدید چین برای امنیت ملی ایالات متحده از طریق فناوری و نگرانی‌های گمراه کردن سرمایه‌گذاران توسط چین می‌تواند ادامه یابد.

آن‌گونه که اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین گزارش کرده است در همین حال، شرکت داروسازی فایزر(Pfizer) درخواست‌های غیررسمی مربوط به فعالیت خود در چین دریافت کرده است این درخواست‌ها بر اساس واحد قانون اقدامات فساد آمیز خارجی (FCPA) دادگستری و کمیسیون معاملات ارزی و اوراق بهادار بررسی شده است این شرکت درگیر پرداخت‌های غیرقانونی برای برنده شدن تجارت در خارج از کشور ازجمله در روسیه، بلغارستان، چین و ایتالیا است.

بر پایه این گزارش، برای شرکت‌ها بویژه شرکت‌های خارجی که سهام آن‌ها در ایالات متحده معامله می‌شود، رشوه دادن به مقامات دولتی در کشورهای خارجی غیرقانونی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha