جمعیت هلال احمر لرستان صاحب بالگرد اختصاصی می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر کشور از اختصاص یک فروند بالگرد برای امدادرسانی در زمان وقوع حوادث به لرستان خبر داد. ‍

به گزارش ایرنا، "کریم همتی" عصر شنبه در جمع خبرنگاران در فرودگاه خرم‌آباد گفت: هدف از این  سفر ۲ روزه به لرستان دیدار و گفت وگو با مقامات محلی در ارتباط با اقداماتی است که جمعیت هلال احمر قرار است انجام دهد و همچنین مشکلاتی که در گذشته و در حین سفر به آن برخورد می کنیم مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی  افزود: یکی از مهم ترین برنامه های ما در این سفر بحث  افتتاح آشیانه بالگرد است که در سال گذشته شروع شده و فردا به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین اظهار داشت: مراسم اهدا بالگرد اختصاصی به استان لرستان نیز فردا برگزار می شود.

به گفته وی تاکنون لرستان بالگردی به  صورت مشترک با استان خوزستان داشته که با توجه به توپوگرافی استان و محرومیت و حادثه خیزی با افتتاح این بالگرد بخش مهمی از مشکلات حوادث این استان برطرف خواهد شد.

همتی اضافه کرد: تجهیزات امدادی از ماههای گذشته به استان لرستان ارسال شده  که امیدواریم با تحویل خودروهای عملیاتی بتوانیم کمک های خوبی و موثری به استان داشته باشیم .

صارم رضایی رئیس جمعیت هلال احمر استان لرستان نیز در ادامه گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اقلام امدادی و هزینه بیش از پنج میلیارد تومان برای بحث ساخت آشیانه انجام شده است با تحویل بالگرد بیش از ۳۰۰میلیارد تومان هزینه خواهد داشت می توانیم در حین عملیات با حوادث برخورد کنیم.
 
وی درادامه از شارژ انبارهای امدادی استان لرستان خبر داد و گفت: امیدواریم در روزهای آینده اقلام بیشتری به استان ارسال خواهد شد.

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر کشور عصر شنبه جهت افتتاح چند پروژه  وارد لرستان شد. 

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با سفر به لرستان ابتدا با حضور در بیت نماینده ولی فقیه در استان با حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی دیدار و در ادامه با حضور در استانداری در جلسه شورای اداری استان حضور خواهند یافت.

در جریان این سفر، طی فردا سایت امداد هوایی جمعیت هلال احمر لرستان و ۹ زمین بازی کودکان که با مشارکت سازمان یونیسف و جمعیت هلال احمر ساخته شده اند، توسط رئیس جمعیت هلال احمر افتتاح می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =