احداث کتابخانه مرکزی قزوین تنها با مشارکت بخش خصوصی امکانپذیر است

قزوین - ایرنا - معاون استاندار قزوین گفت : احداث کتابخانه مرکزی قزوین با توجه به وضعیت موجود کشور و تحریم های ظالمانه، تنها با مشارکت بخش خصوصی امکان امکانپذیر است.

به گزارش ایرنا؛ علی فرخزاد روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات ساخت کتابخانه مرکزی قزوین افزود: متاسفانه موضوع احداث کتابخانه مرکزی قزوین توسط نهاد کتابخانه‌ها از سال ۱۳۹۲ تا امروز بلاتکلیف مانده و دستگاه‌های نظارتی هم می‌پرسند که چرا این پروژه بعد از ۷ سال هنوز شروع نشده است.
وی با تاکید بر لزوم تعیین‌ تکلیف سریع وضعیت زمین و احداث این کتابخانه یادآورشد : براساس موافقت‌نامه، احداث این کتابخانه باید حداکثر تا تیرماه سال ۱۴۰۰ شروع شود و به همین خاطر فرصت کمی وجود دارد و اگر کار را زود آغاز کنیم، درگیر تمدید موافقت‌نامه و مشکلات دیگری می‌شویم.
فرخزاد ادامه داد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی باید از محل بودجه‌های عمرانی زمین ۶ هزار و ۵۰۰ متری اختصاص ‌یافته به ساخت کتابخانه مرکزی را هر چه زودتر تصرف و فنس‌کشی کند؛ چرا که در حال حاضر شهرداری قزوین این زمین را اجاره داده و از این محل درآمد زیادی کسب می‌کند که قاعدتاً باید این درآمد در اختیار اداره کل کتابخانه‌ها قرار گیرد.
معاون استاندار قزوین با تاکید بر لزوم مشارکت بخش خصوصی برای اجرای این پروژه گفت: طبق قانون دستگاه‌های مجری عملیات ساختمانی در استان اداره کل راه و شهرسازی است اما این اداره کل در حال حاضر هیچ بودجه‌ای برای ساخت‌ و ساز در اختیار ندارد و از طرفی هم در موافقت‌نامه احداث کتابخانه مرکزی ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان اعتبار برای راه و شهرسازی در نظر گرفته شده که حتی در حد دستمزد مشاور طرح هم نیست.
فرخزاد افزود: بنابراین با توجه به نبود اعتبار و بودجه برای ساخت کتابخانه مرکزی قزوین، هیچ راهی جز اینکه این کتابخانه را با مشارکت بخش خصوصی بسازیم، نداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =