معاون وزیر راه وضعیت پروژه های مسکونی البرز را بررسی کرد

کرج - ایرنا - فرزانه صادق مالواجرد معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در نشستی در استانداری البرز، وضعیت پروژه های مسکونی مهر و طرح اقدام ملی مسکن در این استان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش شامگاه شنبه مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی استانداری البرز، عزیزاله شهبازی استاندار البرز در این نشست از نگاه ویژه وزیر راه وشهرسازی به پروژه های استان البرز در ۲ بخش راه سازی و مسکن تشکر و قدردانی کرد.

وی بیان داشت: توجه ویژه وزارت راه وشهرسازی به زیر ساخت های راه سازی و اجرای پروژه های مسکونی نقش موثری در انجام سریع این پروژه ها داشته و دارد.

در این نشست میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی و مسکونی استان البرز بررسی شد.

با اهتمام وزارت راه وشهرسازی تاکنون  تکمیل و ساخت حدود ۸۵ هزار مسکن مهر در دولت تدبیر و امید در استان البرز در دست اقدام قرار گرفته است که بخش عمده این واحدهای مسکونی تکمیل و به مردم واگذار شده است .

قرار است پرونده مسکن مهر البرز تا پایان امسال بسته شود.

همچنین تاکنون ساخت ۲۱ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی در البرز در دستور کار قرار گرفته که احداث حدود ۱۲ هزارو ۹۶ واحد آنها در شهرجدید هشتگرد به تازگی آغاز شده است.

وزارت راه وشهرسازی نیز طرح بازآفرینی بافت های فرسوده مسکونی در مناطق شهری استان البرز در دست اقدام قرار داده است.

استان البرز حدود ۲ هزار هکتار بافت فرسوده شهری دارد.

با تلاش وزارت راه وشهرسازی در سال های اخیر پروژه های بزرگ راه سازی مانند آزاد راه شهید همت و توسعه آزاد راه تهران - کرج - قزوین به سرانجام رسید ضمن آنکه قطعه نخست آزاد راه تهران - شمال به طول ۳۲ کیلومتر که بخشی از آن در البرز واقع شده ، سال گذشته بهره برداری شد.

همچنین اکنون نیز تکمیل آزاد آبیک - چرمشهر به طول ۱۵۸ کیلومتر مراحل تکمیلی خود را می گذراند که بخشی از این آزاد راه در استان البرز واقع شده و گشایش آن موجب روان سازی بار ترافیکی این استان می شود.

جاده هشتگرد- طالقان یکی دیگر از پروژه های ملی است که با اهتمام دولت امسال زیربار ترافیک می رود.

اکنون با بهره برداری از فاز یک آزاد راه تهران - شمال  و آزاد راه شهید همت حدود ۲۵ درصد بار ترافیکی استان البرز کاهش یافته است.

آزاد راه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به طول ۱۷ کیلومتر یکی دیگر از پروژه های عمرانی است که از تیرماه سال ۹۵ در امتداد آزاد راه شهید همت توسط شهرداری کرج عملیات ساخت آن آغاز شده که به تازگی سازمان برنامه و بودجه کشور ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه به شهرداری کرج اختصاص داده است.

این پروژه ترافیک آزاد راه شهید همت را با گذر از مناطق شمالی کرج به غرب این کلانشهر و آزاد راه کرج - قزوین هدایت می کند که نقش موثری در روان سازی ترافیک گلوگاه شرقی کرج دارد.

آزاد راه سردار شهید سلیمانی  امسال زیر بار ترافیک می رود.

اقدام دیگر وزارت راه وشهرسازی در استان البرز چهار خطه کردن راه آهن کرج - قزوین بود که تابستان امسال بهره برداری شد که افزون بر تسهیل در جابه جایی مسافر نقش موثری در صادرات و واردات کالا به شمال غرب کشور دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =