آبدانان پایین‌ترین درصد رعایت پروتکل‌های کرونا در ایلام را دارد

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: شهرستان آبدانان پایین‌ترین درصد رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی کرونا را در سطح استان را دارد.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز  شنبه در نشست استانی ستاد کرونا افزود: اکنون میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شهرستان آبدانان ۴۰ درصد است که پایین ترین سطح نسبت به سایر شهرستان‌های استان است.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس بررسی های به عمل آمده شهرستان های بدره، سیروان و دهلران با ۸۰ درصد بیشترین رعایت پروتکل های بهداشتی را در استان دارند.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس این گزارش بیشترین تغییر مثبت استفاده از ماسک بین مردم شهرستان ملکشاهی با ۴۰ درصد و کمترین میزان تغییر در بهبود رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شهرستان چرداول با ۲ درصد ثبت شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام یادآور شد: همچنین در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در بین اصناف نیز، شهرستان های ایلام و آبدانان به ترتیب با ۴۵ و ۴۰ درصد پایین ترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی را دارند.

وی با اشاره به پلمب برخی از واحدهای صنفی طی چند روز اخیر در بازرسی های انجام گرفته، گفت: در این مدت ۵۱ واحد صنفی نیز اخطاریه دریافت کرده‌اند.

وی  با اشاره به عدم همکاری برخی  اصناف در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تعطیلی کسب و کارها، تاکید کرد: بعضی‌ از واحدهای صنفی مخفیانه و پشت در بسته مغازه‌ها به فعالیت‌شان ادامه می دهند که در این زمینه باید تمرکز بازرسی‌ها بیشتر شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهرستان های ایلام، چرداول و ایوان  در وضعیت سیاه، شهرستانهای دهلران، آبدانان، دره شهر، بدره، مهران، ملکشاهی، سیروان در وضعیت قرمز و نارنجی و هلیلان نیز در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =