حناچی: شبکه‌های امدادی در تهران تقویت می‌شود

تهران- ایرنا- شهردار تهران در آیین امضای تفاهم نامه با جمعیت هلال احمر از تقویت شبکه های امدادی درسطح پایتخت خبر داد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شهرداری تهران، پیروز حناچی شهردار تهران در این مراسم گفت: این تفاهم نامه تمهیدی است برای اتفاقی که هنوز نیفتاده و ما ممکن است در معرض آن باشیم، به هر حال شرایط کشور سخت است و برای مقابله با بحران های احتمالی در شهر نهادهای ذیربط باید به هم کمک کنند و بدون کمک نمی توان بر مشکلات پیروز شد.

شهردار تهران گفت: هلال احمر یکی از نهادهای خدمات رسانی بوده که در شرایط بحرانی وظایف مهمی بر عهده دارد؛ ما باید برای زلزله احتمالی آماده باشیم، در تهران شبکه های امدادی و یاری رسان خوبی شکل گرفته و باید تلاش کنیم تا این شبکه ها تقویت شود.

وی افزود: شهرداری در این زمنیه تلاش های زیادی در افزایش پد هلیکوپتر به ۱۰۰ نقطه در تهران از جمله این موارد است که می‌تواند منجر به همکاری و کمک  هلال احمر و شهرداری به همدیگر در شرایط بحرانی باشد.  

رئیس جمعیت هلال احمر  گفت:  تهران  شرایط خاصی دارد و هر مشکل و بحرانی که در آن ایجاد شود به کل کشور آسیب می زند.

کریم همتی به بازدیدهای میدانی از سوله های مدیریت بحران و سایر ساختمان های مربوطه پرداخت و گفت: برآوردهای ما نشان می دهد که امکانات این سوله ها محدود است و نیاز به تکمیل دارد و در مکاتباتی که با رئیس‌جمهور داشتم نیز این نکته را خاطرنشان کردم.  

وی بیان کرد: سه بالگرد هلال احمر به خاطر نیاز به تعمیرات زمینگیر شده بود که با تعمیرات اساسی به چرخه  فعالیت برگشت.

همتی به تلاش هلال احمر برای افزایش خانه‌های هلال اشاره کرد و گفت: خانه های هلال فضاهایی هستند که با همت و مشارکت خیرین تجهیز و راه اندازی می شوند و در راه اندازی آنها از ظرفیت های هر دولت یا محله به مانند مسجد، دهیاری، مدرسه و نظایر آن استفاده می شود و تلاش می شود تا خانه‌های هلال به ۳ هزار باب در تهران برسد.

در پایان این مراسم تفاهمنامه همکاری میان شهرداری تهران و جمعیت هلال احمر امضا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =