بیش از ۹۰ درصد زائران حرم مطهر رضوی از ماسک استفاده می‌کنند

مشهد- ایرنا- مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: بیش از ۹۰ درصد زائران و ۱۰۰ درصد خدام بارگاه نورانی ثامن‌الحجج(ع) از ماسک استفاده می‌کنند.

به گزارش روز شنبه آستان قدس رضوی، محمدمهدی برادران در نشست با تعدادی از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان که به منظور بررسی ظرفیت‌های این حوزه در زمینه مسائل بهداشتی برگزار شد افزود: حفظ سلامت زائران و زیارت به دور از نگرانی و دغدغه، خواست همه مسلمانان و شیعیان است.

وی ادامه داد: از این رو، ما خادمان حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) وظیفه داریم با همه ظرفیت‌های مادی و معنوی بستر این امر را فراهم آوریم.

مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: براساس تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی، حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) در حوزه مسائل بهداشتی باید نمونه باشد و این مهم با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه حوزه بهداشت یکی از چندین حوزه خدمت‌رسانی در حرم مطهر رضوی است افزود: در تلاش هستیم از همه ظرفیت‌ها برای انجام بهترین دستورالعمل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی استفاده کنیم.

برادران ادامه داد: مجموعه آستان قدس رضوی از هر ایده‌ علمی که قابل استفاده باشد و شرایط زیارت کامل را با رعایت اصول بهداشتی فراهم آورد، استقبال می‌کند. این آمادگی را داریم که با ایجاد بسترهای مناسب، زمینه اجرای طرح‌ها و ایده‌های ارائه ‌شده را در صحن‌ها و رواق‌ها فراهم آوریم.

وی به اقدامات مجموعه آستان قدس رضوی در حوزه سلامت زائران و رعایت بهداشت در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: کارشناسان بهداشت همواره در حال نظارت و بازدید از قسمت‌های مختلف اماکن متبرکه برای اجرای دقیق دستورهای بهداشتی هستند و نکات لازم را به مسوولان امر در حرم مطهر رضوی اعلام می‌کنند.

مدیر عالی حرم مطهر رضوی افزود: براساس گزارش‌هایی که از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرده‌ایم، حرم مطهر رضوی از نظر رعایت اصول بهداشتی عملکرد بسیار خوبی داشته است.

وی توزیع ماسک در مبادی ورودی حرم مطهر رضوی، اجباری کردن استفاده از ماسک در اماکن متبرکه، تعبیه دستگاه‌های تب‌سنج و مواد ضدعفونی در ورودی‌های حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) را از دیگر اقدامات بهداشتی در حرم مطهر رضوی برشمرد.

برادران ادامه داد: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در صحن‌های حرم مطهر رضوی و فراهم آوردن فضای بیشتر برای زیارت زائران، تعدادی از رواق‌ها از جمله رواق امام خمینی (ره)، رواق دارالهدایه، رواق دارالحکمه و شبستان‌های مسجد گوهرشاد با ۲۵ درصد ظرفیت بازگشایی شده‌اند تا علاوه بر فراهم آمدن فضای مناسب زیارت، شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیز در بهترین شکل ممکن رعایت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =