۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۴
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 84101921
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش بستری و افزایش مرگ ناشی از کرونا در خوزستان

اهواز -  ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به آخرین وضعیت اپیدمیولوژی ویروس کرونا در خوزستان گفت: نسبت به هفته گذشته ۵.۵ درصد موارد بستری ناشی از کرونا در خوزستان کاهش یافته اما حدود ۸.۲ درصد موارد مرگ و میر افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا دکتر فرهاد ابول‌نژادیان روز شنبه در حاشیه نشست مقابله با بیماری کرونا خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: امیدوارم مردم  اهتمام جدی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند تا آمار بیماران بستری ناشی از کرونا در خوزستان کاهش یابد.

وی افزود: ۵۴ درصد از موارد ابتلا در خوزستان در هفته گذشته، ناشی از دورهمی‌ خانوادگی بوده که در این زمینه نیاز به توجه جدی مردم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه با اشاره به گزارش هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه‌ بارشی در هفته جاری در خوزستان بیان کرد:توصیه می‌شود افرادی که دنبال نخستین بارندگی در سال‌های قبل در خوزستان و به ویژه اهواز دچار تنگی نفس، سرفه و  مشکلات سینه می‌شدند یا افرادی که  دچار حساسیت فصلی هستند پیش از شروع بارندگی به پزشک خود مراجعه کنند.

وی ادامه داد: اگر این افراد از سال‌های گذشته از اسپری تنفسی استفاده می‌کردند تا ۴۸ ساعت پس از بارندگی از آن استفاده کنند.

ابول‌نژادیان افزود: کسانی که مشکل تنفسی دارند سعی کنند به ویژه در نخستین بارندگی پاییزی از منزل خارج نشده، و درب و پنجره منزل و محل کار را ببندند، تا مشکلی برای آنان ایجاد نشده و مراجعه به بیمارستان‌ها نیز کاهش یابد چراکه در شرایط فعلی بیشتر بیمارستان‌ها در حال ارایه خدمت به بیماران کرونایی است و لازم است که بار اضافه‌ای به آن‌ وارد نشود.

به گزارش ایرنا به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تاکنون ۶۷۳ هزار و ۲۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۷ هزار و ۸۳۲ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =