خبرنگاران خراسان رضوی از حمایت‌های پزشکی برخوردار می‌شوند

مشهد- ایرنا- طبق تفاهمنامه منعقده بین خانه مطبوعات خراسان رضوی و سازمان نظام پزشکی مشهد، خبرنگاران این استان از حمایت های پزشکی بهره‌مند می‌شوند.

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تفاهمنامه مشترک میان خانه مطبوعات و سازمان نظام پزشکی مشهد که به تازگی امضا شده، فصل جدیدی در همکاری میان جامعه پزشکی و رسانه ای استان ایجاد کرده است.
مجتبی محمودی افزود: اهدای کارت ویزیت پزشکان داوطلب با هزینه کمتر یا رایگان، اهدای کارت ویزیت مراکز پاراکلینیکی داوطلب و اهدای بسته سنجش سلامت ویژه خبرنگاران از جمله مفاد این تفاهمنامه است.
وی ادامه داد: استان خراسان رضوی دومین قطب رسانه‌ای کشور و اولین قطب رسانه‌ای در عرصه رسانه‌های نوین کشور شناخته شده است.

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی گفت: در حال حاضر بیش از ۳۵۰ خبرنگار در این استان عضو خانه مطبوعات هستند.
وی افزود: ظرفیت‌های معرفی نشده‌ بسیار در جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی به عنوان یک سازمان پاسخگو در بخش غیر دولتی وجود دارد که رسانه ها آمادگی همکاری در این زمینه در راستای مسوولیت اجتماعی خود دارند.
محمودی به شکل گیری گروه پزشکان "همیار رسانه" در پی انعقاد این تفاهمنامه اشاره کرد و ادامه داد: رسانه ها نیازمند حمایت جامعه پزشکی برای انعکاس علمی و دقیق اخبار و اطلاعات حوزه بهداشت و درمان به آحاد جامعه هستند.
وی برگزاری دوره‌ کوتاه مدتِ آموزش خبرنگاری تخصصی در حوزه پزشکی و بهداشت و درمان با همکاری سازمان نظام پزشکی را از دیگر مفاد این تفاهمنامه عنوان کرد.

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی گفت: پزشکان در مبارزه با کرونا سنگ تمام گذاشتند و این وظیفه رسانه‌هاست که در این شرایط بازوی کمکی جامعه پزشکی باشند و مردم را بیش از بیش نسبت به شرایط موجود آگاه سازند.
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد نیز در خصوص این تفاهمنامه گفت: به منظور توسعه ارتباطات و تعامل بین رسانه های استان و جامعه پزشکی و با بهره گیری از ظرفیت بسیار خوب خانه مطبوعات و رسانه های استان، انعقاد این تفاهمنامه در دستور کار قرار گرفت.
دکتر مسعود زحمتکش افزود: از حدود ۶ هزار پزشک عمومی در مشهد، فقط ۲ هزار نفر پروانه طبابت دارند و از این تعداد ۹۰۰ نفر دارای مطب هستند و بقیه در درمانگاها، مراکز درمان اعتیاد، اورژانس ها و دیگر مراکز فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: پزشکان در سال های اخیر با انواع فشارها مانند فشار ناشی از تعرفه های ناعادلانه و مالیات های سنگین روبرو بوده اند و فشار انگشت اتهامی که مقصر همه‌ کم و کاستی‌های حوزه بهداشت و درمان را پزشکان معرفی کرده و آنها را در مظان اتهام قرار می‌دهد، موجب آزردگی خاطر آنان شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد، کم کردن جایگاه اجتماعی پزشکان را موجب پیامد منفی شدید دانست و گفت: در شرایطی که ورود به عرصه درآمدزایی برای پزشکان پس از طی سالهای طولانی تحصیل و گذراندن طرح  قبل از ۳۵ تا ۴۰ سالگی امکان پذیر نیست، کاهش جایگاه اجتماعی پزشکان آنان را به سویی سوق می دهد که در آینده نه چندان دور، دست به دامان پزشکان خارجی از کشورهایی چون هند و پاکستان شویم.

خانه مطبوعات و رسانه ها انجمن صنفی خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در استان خراسان رضوی بیش از ۳۵۰ عضو خبرنگار و نویسنده دارد و اعضای هیات مدیره آن به مدت سه سال و بازرسان آن برای یکسال با برگزاری انتخابات توسط اعضا برگزیده می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها