قالیباف: دانشجویان شهید افغانستان مجاهدان عرصه علم بودند

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به رییس مجلس جمهوری اسلامی افغانستان با محکوم کردن حمله تروریستی به دانشجویان دانشگاه کابل بر همکاری کشورهای منطقه برای خشکاندن تروریسم تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمد باقر قالیباف» روز شنبه در پیامی به «میر رحمان رحمانی» رییس مجلس ولسی جرگه جمهوری اسلامی افغانستان حمله تروریستی به دانشجویان دانشگاه کابل را محکوم کرد و افزود: شهادت مجاهدان عرصه علم، آموزش و فناوری در اراده ملت مقاوم افغانستان در مسیر امنیت، آبادانی و تقویت صلح و ثبات، خللی ایجاد نخواهد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در این پیام با تاکید براینکه وحدت، همفکری و همکاری کشورهای منطقه می‌تواند ریشه افراطی‌گری و تروریسم را بخشکاند، یادآور شد: این همفکری و همکاری می‌تواند مانع تکرار چنین جنایت‌های که ناقض صلح و امنیت است، شود.

وی خاطرنشان کرد: با اغتنام از فرصت؛ ضمن ابراز همدردی با جنابعالی، دولت، ملت و نمایندگان شریف پارلمان کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی افغانستان، از درگاه خداوند منان برای شهدا اجر جزیل، برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان صبر و بردباری مسالت می‌کنم.

به گزارش ایرنا، سه مهاجم مسلح دوشنبه گذشته با ورود به دانشگاه کابل شماری از دانشجویان این دانشگاه را به رگبار گلوله بستند و تاکنون در این حادثه بیش از ۳۵ تن جان باختن و بیش از ۴۰ تن زخمی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =