۶۷ نفر از محکومان استان مرکزی مشمول تخفیف مجازات شدند

اراک - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: ۶۷ نفر از محکومان در محاکم عمومی و انقلاب این استان به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) مشمول عفو و تخفیف مجازات شدند.

حجت الاسلام سید «عبدالمهدی موسوی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با پیشنهاد ریاست قوه‌قضائیه و با عنایت خاص رهبر معظم انقلاب، با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات سه هزار و ۷۸۰ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروی های مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی در سراسر کشور موافقت شد.

وی بیان کرد: ۵۰ نفر از مجرمان مشمول در استان مرکزی  با عفو آزاد شدند و برای ۱۷ نفر نیز تخفیف و تبدیل در مجازات در نظر گرفته شده است.

ریاست کمیسیون عفو و تخفیف مجازات دادگستری کل استان مرکزی ادامه داد: این محکومان در کمیسیون‌های استانی و مرکزی عفو و بخشودگی واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند که پس از پیشنهاد ریاست معظم قوه قضاییه و در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت رهبر معظم انقلاب قرار گرفته‌اند.

حجت‌الاسلام موسوی اظهار داشت:  این برنامه دومین عفو مناسبتی در سال جاری است که شمار زیادی از زندانیان از ان بهره‌مند شده‌اند.

وی تاکید کرد: محکومانی که عفو شده و یا از مزایای تخفیف جرم بهره‌مند می‌شوند باید قدردان این هدیه و نعمت الهی  که از سوی رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به آنان اعطاء شده است، باشند.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها