احزاب و شخصیت‌های سیاسی درگذشت نماینده سابق تهران را تسلیت گفتند

تهران- ایرنا- جمعی از احزاب و شخصیت‌های سیاسی کشور در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت محمدرضا نجفی نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفتند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا نجفی جانباز شیمیایی دروان دفاع مقدس و نماینده مردم تهران در مجلس دهم روز جمعه -شانزدهم آبان ماه- به دلیل عارضه قلبی در ۵۱ سالگی درگذشت. به همین منظور احزاب و شخصیت‌های سیاسی در پیام‌هایی درگذشت نجفی را تسلیت گفتند.

متانت، مسئولیت‌پذیری، فسادستیزی و مشارکت جدی در انجام وظایف نمایندگی

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری در پیامی ضمن تسلیت درگذشت محمدرضا نجفی نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: خبر درگذشت دوست و برادر ارجمند محمدرضا نجفی نماینده مردم شریف تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی متاثر کننده و غم‌انگیز بود.

معاون پارلمانی رییس جمهوری افزود: آن مرحوم از نمایندگان مومن، متقی و شریف دوره گذشته مجلس بودند، او از جانبازان عزیز هشت سال دفاع مقدس و  به خانواده ای متدین و شریف تعلق داشتند. متانت، اخلاق اسلامی، مسئولیت‌پذیری، فسادستیزی،   مشارکت جدی در انجام وظایف نمایندگی  و رعایت انصاف در اظهار نظرها از جمله ویژگی‌های آن مرحوم در دوره نمایندگی بود.

آرمانخواه،  ‌دلسوز، پاکدست و صادق

مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در پی درگذشت نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی نوشت: روح شیدا و ‌جستجوگر برادر عزیزم محمدرضا نجفی پس از سال‌ها رنج جانبازی از زمان دانشجویی به یاران شهیدش پیوست. وی را از سه دهه پیش از ایام فعالیت‌های دانشجویی دانشگاه امیرکبیر می‌شناختم ‌از رزمندگان و جانبازان جنگ و دفاع مقدس که آرمانخواهی ‌دانشجویی و ‌دلسوزی، پاکدستی و ‌صداقت از خصایص بارز او بود.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: هنگامی که نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع در مجلس شد این روحیات ناب را فراموش نکرد و دوندگی در راه دغدغه‌های مردم را با هیچ چیز معاوضه نکرد بگونه‌ای که تحقیق و تفحص او از صنعت خودرو ماندگار شد.

فراهانی افزود: آخرین بار دوهفته پیش که سخت گرفتار کرونا بودم ‌و دلسوزانه برای احوالپرسی تماس گرفته بود با حالی نزار و ضعف مفرط پرسیدم محمدرضا کجایی؟ برای اینکه روحیه‌ام را عوض کند به شوخی گفت: بعد از مجلس در خدمت خانواده «شهردار زنجان» شده ‌و گلایه کرد که چرا بازدید نظارتی از شهرداری زنجان نمی‌روم!

وی عنوان کرد: در عین تخصص و پختگی مدیری پاک باخته و آزاد و رها از رذایل مادی و حقیقتا شهیدی زنده بود که آثار زخم‌های جنگ بر جسم و جانش مدام‌ آزارش می‌داد و عاقبت نیز بر اثر عارضه قلبی ناشی از جنگ به یاران شهیدش پیوست.

از یادگاران پرافتخار دوران دفاع مقدس

محمدرضا عارف به مناسبت درگذشت نماینده مجلس دهم در پیام تسلیتی تصریح کرد: فقدان برادری عزیز، همکاری پرتلاش و متعهد محمدرضا نجفی که در دوران همکاری با وی در مجلس دهم و فراکسیون امید برای من مشاوری امین و راهنمایی ارزشمند بود را، به خانواده وی تسلیت می‌گویم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مرحوم محمدرضا نجفی از اوان جوانی با حضور موثر در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و جبهه‌های دفاع مقدس زبانزد همگان بود و تلاش‌های وصف‌ناپذیری را انجام داد. تعهد بالای و استعداد وصف‌ناپذیرش، رمز موفقیت چشمگیر او در این صحنه‌ها بود.

وی اظهار داشت: یاد و خاطره  نجفی که از یادگاران پرافتخار دوران دفاع مقدس بود همواره در اذهان دوستداران و همکاران وی باقی خواهد ماند و قطعا او الگویی برای نوجوانان و جوانانی است که دل در گروی پیشرفت و تعالی کشور دارند.

تخصص، شرافت، پرکاری و پایبندی بر عهد

علی شکوری‌راد در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: خبر تأسفبار درگذشت ناگهانی شادروان محمدرضا نجفی جانباز غیور جنگ تحمیلی و نماینده مردم شریف تهران در دوره پیشین مجلس شورای اسلامی موجب تأثر و اندوهی عمیق شد.

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی افزود: تخصص، شرافت، پرکاری و پایبندی بر عهد او مثال زدنی بود و فقدان گوهر وجود او ضایعه‌ای جبران ناپذیر در این بازار مکاره سیاست و مدیریت است که در آن خزف‌ها بازار لعل را شکسته و می‌شکنند.

وی تصریح کرد: این مصیبت اندوهبار را به خانواده، بستگان و علاقمندان آن فقید سعید تسلیت گفته و برای آنها از درگاه خداوند متعال صبر و اجر مسألت دارم و هم از آن رفیقِ جلیل می‌خواهم که پذیرای این عزیز درگذشته بر خوان کرم خود باشد و او را از رحمت و مغفرت واسعه خود سیراب گرداند.

جانباز غیور جنگ تحمیلی

فرج کمیجانی دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در پی درگذشت نماینده سابق مردم تهران در مجلس در پیام تسلیتی عنوان کرد: خبر درگذشت ناگهانی شادروان محمدرضا نجفی جانباز غیور جنگ تحمیلی و نماینده مردم شریف تهران در دوره پیشین مجلس شورای اسلامی موجب تأثر و اندوهی عمیق شد. تخصص، شرافت، پرکاری و پایبندی بر عهد او مثال زدنی بود و فقدان وجودش ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر است.

وی افزود: این مصیبت اندوهبار را به خانواده، بستگان و علاقمندان آن فقید سعید تسلیت گفته و برای آنها از درگاه خداوند متعال صبر و اجر مسألت دارم و از محضر خداوند قادر یکتا می‌خواهم که در خوان کرم خویش روح پر فتوح وی را موردرحمت و مغفرت خود قرار دهد.

جانبازان پرافتخار دوران دفاع مقدس و نماینده سختکوش

علی لاریجانی مشاور مقام معظم رهبری در پیامی درگذشت تاسفبار نماینده سختکوش دوره دهم مجلس، مرحوم محمدرضا نجفی را تسلیت گفت و تصریح وی از جانبازان پرافتخار دوران دفاع مقدس و از خدمتگزاران به کشور مردم بویژه در دوران نمایندگی مجلس بودند و خدمات فراوانی در این عرصه ارائه کرد.

وی در این پیام با تسلیت به دوستان، خانواده و بستگان وی، از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت کرد.

ادامه دارد...

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =