ساعت ۱۲ پایان کار دستگاه‌های اجرایی کردستان اعلام شد

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: فعالیت دستگاه‌های اجرایی این استان بمدت ۱۰روز با ۵۰ درصد نیروی اداری و در محدوده زمانی ۷:۳۰ تا ۱۲ ظهر تعیین شده است.

به گزارش ایرنا،  محمد ابراهیم زارعی روز شنبه اظهار داشت: این محدویت طبق صورتجلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، اتخاذ شده و اجرای آن تا ۲۳ آبان امسال ادامه دارد.

وی افزود: دستگاه‌های خدمات رسان از این مصوبه مستثنی بوده و با استفاده از تمام نیروها ارائه خدمت می‌کنند اما بخش اداری این دستگاه ها می‌توانند با تشخیص مدیر مربوطه، دورکار باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اضافه کرد: همچنین طبق تاکیدات امروز رییس جمهوری در جلسه ستاد ملی کرونا پایان کار فعالیت کسب و کارها به غیر از موارد ضروری برای بخش ۲، ۳ و ۴ از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر باید تا ۶ بعدازظهر باشد.

وی یادآور شد: طبق همین مصوبه ستاد مدیریت کرونا، در شهرستان های بانه، بیجار، سقز، سنندج، کامیاران و مریوان، فعالیت مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ تا ۲۳ آبان محدودیت شدید اعمال شده و این محدودیت با نظر ستاد ملی یا استانی مدیریت کرونا، قابل تمدید است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه گفت: تاکنون ۶۷۳ هزار و ۲۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۷ هزار و ۸۳۲ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۷ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۴۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۷۰ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۷۳ هزار و ۲۵۰ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۷ هزار و ۸۳۲ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تاکنون ۵۱۵ هزار و ۱۵۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۵۰۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =