استاندار فارس: ایجاد محدودیت‌های کرونا برای حفظ سلامت مردم است

شیراز - ایرنا- استاندار فارس با بیان اینکه در چند روز آینده محدودیت های کرونایی در این استان افزایش می‌یابد اظهار داشت: لازم است مردم آگاه باشند که این افزایش محدودیت ها در راستای حفظ سلامت آنان است.هر فردی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در قبال حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه مسوول است.

عنایت الله رحیمی روز شنبه در نشستی با حضور مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: وضعیت گسترش بیماری کووید۱۹ نگران کننده است و برای کنترل آن تمام دستگاه ها و سازمان ها موطفند به مجموعه بهداشت و درمان کمک کنند.

رحیمی به ثمربخشی همت مدافعان سلامت فارس در بهبود وضعیت استان در برابر کرونا اشاره کرد و افزود:تلاش های مجموعه سلامت فارس به ویژه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برابر کروناویروس مثمر ثمر بوده است و ما نتیجه تلاش کادر درمانی فارس را در بهتر بودن استان نسبت به سایر استان های کشور از نظر شاخص های ابتلا و مرگ و میر شاهد هستیم.

استاندار فارس با اشاره به اهدای ۱۳ دستگاه ونتیلایتور از سوی شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: استان فارس یکی از استان های نفت خیز و گازخیز کشور به شمار می رود و اهدای دستگاه های تنفس مصنوعی به مجموعه سلامت استان برای نجات جان بیماران جای تقدیر دارد.

او بیان کرد: شرکت ملی نفت ایران و شرکت بهره برداری شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی، همیشه در مسوولیت های اجتماعی پای کار بوده و در این بحران نیز برای مجموعه بهداشت و درمان گام برداشته است.

تکرار روزهای دفاع مقدس با همدلی عمومی

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست اظهار کرد: همدلی، وحدت و همکاری بین بخشی و مشارکت مردم در بحران کروناویروس، یاد و خاطره همبستگی ها و ایثارگری های هشت سال دفاع مقدس را یادآور شده است.

 مهرزاد لطفی  افزود: فضای همدلی و همکاری های بین بخشی در استان، بین مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، امام جمعه شیراز و استاندار فارس، مسوولان سازمان ها، ارگان ها، نهادها و تمامی دستگاه های اجرایی و مشارکت مردم، موجب شده که وضعیت استان فارس نسبت به سایر استان ها در برابر کووید۱۹، مناسب تر باشد.

وی ادامه داد: بیماری کووید۱۹ به عنوان یک اپیدمی در کل دنیا گسترش پیدا کرده و در این اپیدمی مجموعه بهداشت و درمان رسالت خود را به بهترین نحو انجام می دهند، اما در بحران ها برای حفظ سلامت مردم به تنهایی پاسخگو نیست و نیاز به همکاری تمامی دستگاه ها دارد.

رییس دانشگاه با بیان اینکه با موج جدید کرونا مواجه هستیم و بیماری خشن تر و میزان مرگ و میر بیشتر شده است، توصیه کرد: مردم لازم است با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از ترددهای غیرضروری و دوری از تجمعات و دورهمی ها، مجموعه سلامت استان را در مقابله با کروناویروس یاری کنند.

وی با اشاره به همکاری مطلوب و بی نظیر خیرین در بحران کرونا بیان کرد: بیماران کووید ۱۹ به ویژه در بخش های مراقبت های ویژه نیاز مبرم به اکسیژن دارند و دستگاه های تنفس مصنوعی به عنوان یک اصل در درمان این بیماران از اهمیت بالایی برخوردار است که این اقدام بزرگ شرکت ملی نفت ایران جای تقدیر دارد.

 لطفی اظهار کرد: ۱۳ دستگاه تنفس مصنوعی به همت شرکت ملی نفت ایران به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اهدا شده که برای استفاده بیماران مبتلا به کروناویروس در مراکز درمانی توزیع شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی نیز گفت: شرکت ملی نفت ایران همیشه در مسوولیت های اجتماعی پای کار بوده است و در این بحران نیز با اهدای ۱۴۱ دستگاه تنفسی به وزارت بهداشت برای استفاده بیماران نیازمند، گامی در توسعه همکاری های بین بخشی برداشته است.

 حمید ایزدی  با بیان اینکه از مجموع ۱۴۱ دستگاه تنفس مصنوعی پیش بینی شده در کشور، سیزده دستگاه به دانشگاه علوم پزشکی شیراز اهدا شد؛ برای توسعه همکاری های شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با مجموعه سلامت فارس اعلام آمادگی کرد.

اخبار مرتبط