فرماندار مراغه: محدودیت‌های کرونایی همچنان ادامه دارد

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه گفت: محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان همچنان ادامه دارد و بازرسان کمیته‌های ستاد مقابله با کرونا به صورت مستمر بر فعالیت زیرمجموعه های خود نظارت دارند.

به گزارش ایرنا، سید علی موسوی روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان مراغه اظهار داشت: ۱۴ کمیته ستاد مقابله با کرونا روزانه با استفاده از اکیپ های بازرسی خود از واحدها و اماکن زیرمجموعه بازدید می کنند.
وی گفت: تمامی اصناف، ادارات و واحدهای خدمات رسان عمومی و ملزم به رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا هستند و در صورت عدم رعایت برخورد خواهد شد.
وی به نقش اطلاع رسانی در پیشگیری از کرونا و حساسیت مردم نسبت به این بیماری اشاره کرد و گفت: کمیته های ستاد کرونا تمامی اقدامات، فعالیت ها و بازدید های روزانه خود را اطلاع رسانی کنند.
موسوی با تقدیر از زحمات تمامی فعالان حوزه رسانه ای شهرستان گفت: اطلاع رسانی اقدامات ستاد مقابله با کرونا و کمیته های آن موجب ایجاد حساسیت مردم نسبت به بیماری کرونا می شود و این موصوع در کاهش آمار کرونا در روزهای آینده حتما تاثیرگذار خواهد بود.
فرماندار مراغه اضافه کرد: متاسفانه بیشترین تجمعات در بانک ها، دفاتر پیشخوان دولت، داروخانه ها، مطب ها و وسایل حمل و نقل عمومی اتفاق می افتد که باید کمیته های ستاد کرونا بر نحوه اعمال دستورالعمل های ستاد کرونا در هر یک از موارد نطارت داشته و گزارشات روزانه خود را به ستاد کرونای شهرستان ارسال کنند.

عنوان


موسوی افزود: هیچ قلیان سرایی در شهرستان مراغه حق فعالیت ندارد و در صورت مشاهده واحد متخلف پلمب خواهد شد.
وی گفت: همچنان تمامی غذاخوری ها باید بیرون بر فعالیت کنند و در صورت عدم اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا واحد صنفی متخلف پلمب خواهد شد.
وی افزود: اداره راهداری شهرستان مسوول کمیته نظارت بر ترمینال و راه آهن، شرکت نفت مسوول کمیته نظارت بر پمپ بنزین ها و جایگاه های سوخت و اداره ثبت اسناد و املاک مسوول رسیدگی به دفترخانه های شهرستان بوده و باید نحوه اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا در این مجموعه ها نظارت داشته باشند.

عنوان


دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز در این جلسه گفت: اکیپ های بازرسی در نظارت ها و بازدیدهای خود عدالت را رعایت کرده و در بازدید از تمامی واحدهای صنفی، دستگاه ها و ادارات شهرستان به صورت یکسان و با رعایت موارد قانونی رفتار کنند.
نادر نجد گفت: اجرای دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا ضروری است و با افراد یا واحدهایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد خواهد شد.
رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداستی و درمانی مراغه نیز در این جلسه گفت: خوشبختانه پس از بازدید های صورت گرفته در شهرستان و اعمال محدودیت های بیشتر، استفاده از ماسک از سوی مردم افزایش یافته است.
اصغر تنومند نتیجه اعمال محدودیت ها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و همراهی و همکاری مردم شاهد کاهش آمار بیماری کرونا در شهرستان باشیم.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها