۱۰هزار رویداد ورزش همگانی مقابله با کرونا در استان تهران برگزار شد

تهران- ایرنا- رییس هیات ورزش همگانی استان تهران گفت: ۱۰هزار رویداد ورزش همگانی در راستای مقابله با ویروس کرونا از اسفند سال گذشته تا کنون در استان تهران برگزار شده است.

ولی الله شجاع پوریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با شیوع کرونا و شرایط ناشی از این بیماری باعث شد فعالیت ورزشی و روحیه نشاط اجتماعی در جامعه کم رنگ شد که با برگزاری چنین طرح هایی مشارکت گروهی و مردمی را از طریق تلویزیون و فضاهای مجازی در میان خانواده ها گسترش دادیم.

رئیس هیات ورزشهای همگانی با اشاره به اینکه ورزش در زمان کرونا تعطیل نبوده بلکه مهم ترین راهبرد برای تقویت سیستم بدنی شهروندان محسوب می شود خاطر نشان کرد: این هیات نقش تاثیرگذاری در ورزش کشور دارد چرا که همزمان با شیوع کرونا با برنامه ریزی ها و اجرای مسابقات در قالب های جدید و دوره های آموزشی مجازی مانع از تعطیلی ورزش در استان تهران شده ایم.

وی افزود: کمبود نشاط اجتماعی و گرفتاری‌های روزمره باعث شده است تا بسیاری از شهروندان کمتر به سلامت فردی توجه کنند و بیماری‌های دیابت، فشار و چربی خون در کمین آنان قرار گیرد.

به گفته شجاع پوریان، ۲۰حوزه و شهرستان و ۳۰کمیته فعال این هیات ورزشی در بازه هشت ماه گذشته با ساخت بیش از ۱۰هزار رویداد ورزشی مجازی شامل طرح آوای ورزش در همسایگی، ویدیو آموزشی، اینفوگرافی، موشن گرافی، چالش های مجازی، پوستر تخصصی و برنامه های لایو توسط مربیان و ورزشکاران و برپایی ۱۶۰۰ ایستگاه ورزش شهروندی در سطح استان تا حدودی بیشترین تاثیر را در تشویق مردم به ورزش همگانی داشته اند.

رییس هیات ورزش همگانی استان تهران تاکید کرد که در بازه شیوع کرونا، این هیات استانی توانست میزبان ۱۴ سمینار آنلاین کشوری باشد که بیش از یک هزار ورزشکار زن و مرد از نکات آموزشی آن بهره مند شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =