آینده حوزه دانشی طب ایرانی درخشان است

تهران - ایرنا سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کوشش بیش از یک‌دهه‌ای دانشکده‌های طب ایرانی در حوزه آموزش و ارائه خدمات بالینی و پژوهش‌های علمی دانشگاهی را نویدبخش آینده‌ای درخشان در حوزه دانشی طب ایرانی دانست.

به گزارش وبدا، دکتر «نفیسه حسینی یکتا»، سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در وبینار «جایگاه طب ایرانی در دانش معاصر, علم و عمل» با اشاره به گذشت 10 سال از تاسیس دانشکده‌های طب ایرانی گفت: کوشش بیش از یک‌دهه‌ای دانشکده‌های طب ایرانی سبب شده این حوزه دانشی با پژوهش‌های علمی دانشگاهی، نویدبخش آینده‌ای درخشان باشد.
وی با ارائه گزارش مختصری از دستاوردهای آموزشی و پژوهشی این دانشکده‌ها، افزود: دانشکده‌های طب ایرانی از آغاز فعالیت خود تا کنون، بیش از 600 دانشجو و فارغ‌التحصیل طب و داروسازی سنتی را به جامعه و نظام سلامت تحویل داده‌اند و انتشار بیش از 2000 مقاله در پایگاه علمی اسکوپوس، بخشی از دستاوردهای پژوهشی این دانشکده‌ها است.
سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت درخصوص عملکرد دانشکده‌های طب ایرانی در حوزه درمان و در بیماری کرونا نیز گفت: در بحران اخیر، جامعه دانشگاهی طب ایرانی از همان روزهای نخست به تدوین راهنماهای عمومی و اختصاصی بر اساس آموزه‌های طب ایرانی در این زمینه پرداختند و پژوهش‌های انجام‌شده در چند ماه گذشته نیز زمینه مناسبی را برای نقش‌آفرینی طب ایرانی در کمک به حل معضل کرونا فراهم کرده است.
سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت جایگاه طب ایرانی در حوزه بین‌الملل را نیز مناسب ارزیابی کرد و افزود: امروز در جایگاهی هستیم که سازمان جهانی بهداشت ایران را در حوزه طب سنتی به رسمیت شناخته و پذیرفته است که بنچ‌مارک طب ایرانی در حوزه تشخیص و درمان، تدوین شود.
وی اظهار امیدواری کرد: با مطالبی که در خصوص طب ایرانی در این وبینار ردوبدل شده و تضارب آرایی که به‌وجود می‌آید، در نقطه‌ای جلوتر از قبل قرار گرفته و بتوانیم از تمامی این دستاوردها به بهترین شکل استفاده کنیم و با حمایت مسئولان، شرایطی فراهم شود که طب ایرانی با ورود با قدرت به عرصه عمل در حوزه پیشگیری و درمان کرونا، بتواند یاری‌رسان نظام سلامت و دیگر متخصصان فعال در این حوزه باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =