حضور و مشارکت همه دستگاه‌ها برای مقابله با کرونا الزامی است

قزوین- ایرنا- نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: همه ادارات موظف هستند با حضور خود و ارائه ظرفیت‌های موجود به ستاد کرونا برای مقابله با این بیماری به بهترین وجه نقش آفرینی کنند.

به گزارش ایرنا، فاطمه محمدبیگی روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان که با حضور مسوولان استانی در فرمانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به شدت گرفتن بیماری کرونا و افزایش آمار مرگ و میر آن، افزود: کرونا شرایط خاصی را در کشور ایجاد کرده و همه ما داغدار افرادی هستیم که بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند و مدافعان سلامت در این بین، جایگاه ویژه‌ای دارند.
وی اظهار داشت: اقدام تمام مسوولان و گروه‌های مردمی که در این عرصه در نوک پیکان مبارزه با کرونا قرار دارند قابل تقدیر است.
این نماینده قزوین با بیان اینکه ما امروز ۱۱ برابر جنگ تحمیلی، درگیر جنگ بیولوژیک هستیم، افزود: متاسفانه گویا برخی خواب هستند و همه مردم و مسوولان باید بدانند که در مقابل جان خود و همشهریان مسوول بوده و باید پاسخگو باشند.
وی تاکید کرد: ما باید میزان پاسخگویی و مسوولیت اجتماعی را در میان مردم و مسوولان بالا ببریم تا هشدارها را جدی بگیرند.
 محمدبیگی با بیان اینکه به دنبال ایجاد حلقه اتصال بین گروه‌های جهادی و گروه‌های متولی دولتی هستیم، اضافه کرد: با توجه به رهنمود ارزشمند نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر قزوین، مقرر شد جبهه مدافعان سلامت مردمی با ستاد مقابله با کرونا هماهنگ شوند تا موازی کاری ایجاد نشود.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت حقوقی گروه‌های مردمی و جهادی در قرارگاه مقابله با کرونا، افزود: باید این وضعیت در استان ساماندهی شود و گروه‌های مردمی و جهادی در هلال احمر توسط ستاد کرونا به رسمیت شناخته شوند.
وی اضافه کرد: همچنین باید این گروه‌ها شناسنامه دار شوند و برای بیمه درمان و مسوولیت آنها نیز اقدامی درخور در قالب بیمه هلال احمر انجام گیرد. 
محمدبیگی با اشاره به ایجاد یک قرارگاه مرکزی در هر شهرستان، افزود: نقش هر فرد در جامعه توسط این قرارگاه تعریف شود تا از موازی کاری و صرف هزینه‌های کلان پیشگیری شود. 
وی با اشاره به مسجد و محله محور بودن این قرارگاه، افزود: باید گروه‌های جهادی، جبهه انقلاب، جبهه مردمی و سازمان تبلیغات اسلامی با محوریت مسجد و محله محوری در قالب یک گروه جهادی فعالیت کنند و در کنار مراقبان سلامت در محله، مساجد و مدارس حضور یابند. 
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کنترل بهداشت حرفه‌ای، محیط و خانواده سه اصل مهم برای مقابله با کرونا است که باید تحت نظارت مسوول هر بخش برای رصد کامل فعالیت‌های آنها اقدام گردد.
وی افزود: بودجه و سرانه ویژه برای تهیه مواد بهداشتی و ماسک برای مناطق محروم در نظر گرفته شود و گشت سلامت نیز در استان دایر گردد.
محمدبیگی اضافه کرد:همچنین باید گروه‌های محله و مسجد محور را در قالب گشت سلامت به مناطق مختلف شهر و استان اعزام کرد تا علاوه بر رصد اجرای اصول بهداشتی در سطح شهر و محلات، برخی امور خانواده‌ها همچون خرید را نیز انجام دهند و در واقع فعالیت‌های بهداشتی تحت محور گشت سلامت انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =