استفاده از ماسک در شهرستان بروجن ۴۲ درصد افزایش یافت

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت بروجن گفت: با اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی، استفاده از ماسک بین مردم این شهرستان ۴۲ درصد افزایش پیدا کرد.

محمدحسن کرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: پیش از اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی در چهارمحال و بختیاری،۵۰ درصد مردم شهرستان بروجن از ماسک استفاده می‌کردند.
وی افزود: در یک هفته گذشته با اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید  ناشی از شیوع ویروس کرونا، این میزان به ۹۲ درصد افزایش یافت.
کرمی تصریح کرد: البته استفاده از ماسک به تنهایی برای مقابله با ویروس کرونا کافی نیست و مردم باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را به‌طور دقیق رعایت کنند.
وی یادآور شد: متاسفانه برخی افراد ماسک را فقط برای رفع تکلیف می‌زنند و هنگام استفاده از ماسک، آن را به زیر بینی و یا زیر چانه خود نصب می‌کنند که این روش کارایی ندارد.
کرمی اظهار داشت: این روش استفاده از ماسک رضایت‌بخش نیست و مردم باید نسبت به استفاده صحیح و تعویض مستمر ماسک‌های یک‌بار مصرف اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.
بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها