۴۵ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات بیمارستان مهریز نیاز است

یزد- ایرنا- مدیر بیمارستان مهریز گفت: برای خرید تجهیزات مورد نیاز اولیه برای درمان به موقع بیماران کرونایی بستری در این مجموعه بهداشتی و درمانی به ۴۵ میلیارد ریال بودجه نیاز است .

سید رسول محسن‌زاده عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ضروری‌ترین تجهیزات پزشکی شامل دستگاه‌های کمک تنفسی، ونتیلاتور و بای پپ است که برای خرید آنها به همکاری خیران و مردم نوعدوست نیاز است .

وی ادامه داد: چهار دستگاه ونتیلاتور، پنج دستگاه بای پپ، ۳۰ عدد فلومتر، چهار عدد ساکشن دیواری، پنج عدد سرنگ پمپ، ۲ عدد کپسول اکسیژن با مانومتر، پنج عدد پالس اکسی‌متر و یک عدد ترالی احیا اهم وسایل ضروری است.

این مسوول خاطرنشان کرد: خیران کمک‌های خود را به شماره کارت ۵۰۴۱ ۷۲۷۰ ۱۰۰۹ ۰۳۷۹، حساب ۱۰/۷۵۳۲۷۸۳/۱ و شبا IR۴۶۰۷۰۰۰۰۱۰۰۰۲۲۷۵۳۲۷۸۳۰۰۱ نزد بانک رسالت به نام موسسه خیریه بیمارستان فاطمه‌الزهرا (س) واریز کنند.

به گفته محسن‌زاده ، همراهی خیران و مساعدت مردم نوعدوست نقش مهمی در تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان و کمک به معالجه هرجه بهتر بیماران به خصوص شهروندان دارای ویروس کرونایی دارد.

ونتیلاتور ventilator یا دستگاه تهویه مکانیکی وسیله‌ای پیچیده با تکنولوژی بالا است که در بیمارانی که به هر دلیل دچار نارسایی تنفس شده‌اند کاربرد دارد و وجود آن در صورت خطر نارسایی تنفسی بسیار ضروری است.

فعالیت درمانی و بهداشتی بیمارستان مهریز از سال ۱۳۷۲ آغاز شد که شامل درمانگاه عمومی و تخصصی ، بخش های زنان و زایمان ، جراحی، اورژانس، اطفال، آزمایشگاه، رادیولوژی، دیالیز و چشم پزشکی است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها