بیش از ۹۰ درصد واحدهای تخریبی زلزله میانه و سراب بازسازی شد

تبریز - ایرنا- استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: عملیات بازسازی بیش از ۹۰ درصد واحدهای تخریبی و ۱۰۰ درصد واحدهای تعمیری در مناطق زلزله زده میانه و سراب پایان یافته است.

محمدرضا پورمحمدی، روز شنبه به مناسبت فرارسیدن ۱۷ آبان، سالگرد وقوع زلزله در شهرستان‌های میانه و سراب با صدور پیامی آورده است: اتمام بازسازی ۹۰ درصد از خانه‌های آسیب‌دیده در اثر این حادثه، بازسازی مناطق زلزله‌زده را الگویی برای مدیریت حوادث طبیعی تبدیل کرده است.

وی در این پیام با اشاره به اینکه یک سال از زلزله دلخراش شهرستان‌های میانه و سراب گذشت، یادآوری کرده است: بلاها و سختی‌ها، هم امتحان الهی و هم زمینه‌ای برای رحمت و برکت الهی هستند و خدای را شاکریم که مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران از این امتحان، سربلند و سرافراز بیرون آمدند.

استاندار آذربایجان شرقی در این پیام اعلام کرده است: به طور قطع این ایثار و تلاش تحسین‌برانگیز، چه از ناحیه مردم و چه از سوی دولت، از یادها پاک نخواهد شد و بازسازی این مناطق می‌تواند به عنوان الگویی خوب در بازسازی و مدیریت حوادث طبیعی به کار گرفته شود.

پورمحمدی، ادامه داده است: اینجانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره جان‌ باختگان این حادثه و طلب غفران و رحمت واسعه الهی برای این عزیزان، از زحمات و تلاش‌های مستمر همه دست‌اندرکاران بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب، قدردانی می‌کنم.

وی اظهار کرده است: امیدوارم مسئولان امر تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات باقی‌مانده و تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق به کار گیرند و با تمام توان در راستای آبادانی شهرها و روستاهای آسیب‌دیده بکوشند.

پورمحمدی، یادآوری کرده است: برنامه‌ریزی و تدبیر لازم برای پیشگیری از وقوع خسارت در حوادث مشابه با اقداماتی از قبیل مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی و رعایت اصول فنی در پروژه‌های زیرساختی، آرامش و آسایش مردم عزیزمان را فراهم خواهد کرد.

زلزله ۵.۹ ریشتری شهرستان های میانه و سراب ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه بامداد جمعه ۱۷ آبان ۹۸ اتفاق افتاد و در این زلزله بیش از ۱۲ هزار نفر در این شهرستان ها خانه های خود را از دست دادند.

دولت برای جبران بخشی از خسارت زلزله‌زدگان ۱۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۲۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی ۴ درصد اختصاص داد و این تسهیلات شامل ساخت، تعمیر، خرید لوازم خانه، کمک هزینه اسکان، احداث جایگاه دامی و خدمات فنی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =