۲۱هزار نفر در چهارمحال و بختیاری از خدمات آمران سلامت بهره‌مند شدند

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با اشاره به پابان طرح آمران سلامت، گفت: ۲۱ هزار و ۱۳۶ نفر خدمات آموزشی و بهداشتی مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را دریافت کردند.

ایرج کیانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه این طرح از پنجم تا پانزدهم آبان در ۳۱ پایگاه در استان اجرا شد، افزود: این طرح با هدف آموزش و فرهنگ‌سازی در خصوص رعایت اصول بهداشتی در راستای کاهش ابتلا به ویروس کرونا با مشارکت جوانان و داوطلبان هلال احمر با شعار "جامعه را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت می‌کنیم" اجرا شد.

به گفته وی، در زمان اجرای این طرح ۲۱ هزار و ۱۳۶ عدد ماسک، ۲۱۱ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده بین مردم توزیع شده است.

کیانی اظهار داشت: برای اجرای این طرح ۹۹۵ نفر از اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان در قالب تیم‌های سه نفره مشارکت داشتند و مردم نوعدوست استان بیش از  ۱۱۰ میلیون ریال نیز برای کمک به آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع ویروس کرونا کمک کردند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

۱۵هزار نفر عضو و داوطلب جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =