۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۱
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84101837
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 سه هزار نفر در فردیس بیمه بیکاری دریافت کردند

کرج - ایرنا - رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس اعلام کرد که به دنبال شیوع ویروس کرونا بیش از سه هزار نفر در این شهرستان از مقرری بیمه بیکاری برخوردار شدند.

بهنام بهداروند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد در بخش های صنعت، ورزش،کشاورزی،خدمات و صنوف مختلف مشغول به کار بودند که به دلیل شیوع ویروس کرونا و کسادی کسب و کار بیکار شدند.

وی اظهار داشت: برای دریافت بیمه بیکاری نیازی به مراجعه حضوری نیست و فقط از طریق سامانه‌های کارا و سامانه جامع بیمه بیکاری باید ثبت نام صورت بگیرد و بعد از احراز هویت از طریق پیامک اطلاع رسانی شده و مقرری بیکاری به حساب متقاضی واریز می‌شود.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس گفت : با توجه به شیوع کرونا اداره تعاون شهرستان فردیس اقدام به برگزاری دوره های مختلف به شکل آموزش مجازی و برخط تعاونی های سطح شهرستان  کرده است .

وی ادامه داد: با برگزاری ۷۹۲ نفر ساعت آموزش بیش از ۲۳۸ درصد تعهدات خود در بخش آموزش حوزه تعاون را به ثمر رساند، آموزش های انجام شده که می تواند باعث ارتقا بهره وری شرکت های تعاونی و توسعه این بخش در شهرستان شود.

بهداروند از برگزاری طرح کارورزی در شهرستان فردیس خبر داد و افزود: این طرح امکان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را در واحدهای تولیدی و صنفی مهیا کرده و هزینه ای برای کارگاه نخواهد داشت .

وی خاطر نشان کرد: افراد با سطح تحصیلی لیسانس به بالا می توانند در سامانه کارورزی ثبت نام و با هماهنگی با اداره کار فردیس به واحدها معرفی شده و کمک هزینه از دولت دریافت کنند، در طول این دوره سه ماهه کارگران کمک هزینه خود را از دولت خواهند گرفت و هزینه و رابطه کاری با کارگاه بوجود نخواهد آمد و در صورت تمایل کارفرما به ادامه قرارداد بعد از سه ماه کمک هزینه دولتی قطع و کارفرما جهت دریافت ۲۱ معافیت بیمه ای معرفی خواهد شد.

وی به اهمیت گسترش تشکلات کارگری اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون  ۶ مورد انتخابات تشکل های کارگری در سطح کارخانه ها برای استفاده از نظرات کارگران در مدیریت صنایع و صیانت از حقوق کارگران در سطح شهرستان برگزار شد که این تشکلات و انجمن های کارگری نقش مهمی در ارتقا سطح دموکراسی و رضایتمندی و در نتیجه ارتقا سطح تولید خواهد داشت.

 بهداروند با اشاره به افزایش بازرسی ها از واحدهای مشکل دار افزود :در جریان این بازرسی ها طی سال جاری،  ۷۹  نفر تبعه  غیر مجاز خارجی  شناسایی شده و حدود ۶۰۰ میلیون تومان جریمه به کارفرمایان متخلف ابلاغ شده است.

وی دربخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: فردیس با نرخ بیکاری بالایی نسبت به استان البرز مواجه است که دراین زمینه باید چاره جویی کرد  هرچند که این شهرستان دارای  تعدادی زیادی واحد صنعتی اثر گذار است.

از جمعیت ۶۰۰ هزار نفری شهرستان  فردیس بیش از یکصد هزار نفر  را کارگران تشکیل می دهند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =