«صفر ۲۱» در حد سلیقه سطحی مدیران تلویزیون است

تهران- ایرنا- مدرس، نویسنده و منتقد سینما و تلویزیون گفت: سریال «صفر ۲۱» در حد متوسط و سلیقه سطحی مدیران تلویزیون است.

جبار آذین در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره کیفیت سریالصفر بیست و یک، اظهار داشت: بالاخره تماشاگران مجموعه های تلویزیونی، بعد از مدت‌ها سریال طنز صفر بیست و یک به کارگردانی مشترک جواد رضویان و سیامک انصاری را مشاهده می کنند. مخاطب با سرگرم شدن به شوخی ها و حرکات آشنای بازیگران یاد شده که این بار افزون بر بازی در سریال صفر بیست و یک، کارگردانی آن را عهده دارند و بازیگرانی مانند سیاوش تهمورث و  امیر حسین رستمی و خندیدن به شوخی های این سریال، کمی از تلخی های روزانه اش می کاهد.

وی ادامه داد: رضویان و انصاری که طنازی و طنزسازی را از مهران مدیری و کارهای طنز او آموخته اند، در سریال متوسط صفر بیست و یک آنچه را از بازی و همکاری در کارهای طنز مدیری فراگرفته اند، همراه استعدادها و توانایی ها خود و تجاربی که از بازی در آثار سینمایی و تلویزیونی کسب کرده اند، نه به اندازه قوت ها و جذابیت های نسبی کارهای مدیری که در حد متوسط و سلیقه سطحی مدیران تلویزیون، در خدمت حیات بخشی تصویری و نمایشی به فیلمنامه ای متوسط با داستانکی سطحی قرارداده اند، تاسریالی متمایل به طنز و شوخی روانه آنتن کنند.

آذین افزود: سریال صفر و بیست و یک از نظر مضمون و داستان، نخ نما است و موضوع چالش میان برخی اعضای یک خانواده با پدرخانواده برای حیف و میل ثروت و اموال او، تاکنون در صدها فیلم و سریال جدی و طنز به تصویر در آمده است.

این منتقد سینما و تلویزیون درباره کارگردانی سریال گفت: از منظر کارگردانی کار این دو کارگردان، معمولی بوده و عمدتا به تکرار شوخی‌ها و حرکات خنده آور بارها دیده شده، خلاصه شده است.

وی افزود: بازی بازیگران اعم از کارگردان ها، سیاوش تهمورث و  امیر حسین رستمی و...هم بدون نوآوری است و پیشتر در دیگر بازی‌ها و کارهایشان دیده شده است. آنچه سبب سرگرمی و لبخند مخاطبان این سریال شده است، تلخی های بجا مانده از تماشای سریال‌های تلخ و اندوه بار قبلی است.

آذرین خاطرنشان کرد: مشکلات روز افزون اجتماعی و شوخی های کلامی و حرکات کلیشه ای وسطحی وگاه بدون محتوای سریال است که از نظر جماعتی از بینندگان، در برهوت تلویزیون، از هیچ بهتر است و می تواند و تاحدی هم توانسته است، اندکی حال تماشاگر را خوش کند.

به گزارش ایرنا، مجموعه تلویزیونی صفر۲۱ با فیلمنامه‌ای از شبنم وثوقی و هدی ایزدی در چهار فصل برای پخش از شبکه سه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است.

جواد رضویان و سیامک انصاری حدود دو دهه است که با هم در پروژه های مختلف سینمایی و تلویزیونی همچون در حاشیه ۱ و ۲ ، شوخی کردم، جایزه بزرگ، پاورچین و همچنین زهرمار همکاری داشته اند. آخرین همکاری جواد رضویان و سیامک انصاری در فیلم زهرمار بوده است. فیلمی کمدی که در آن سیامک انصاری نقش یک مداح را برعهده گرفته است. کارگردانی این فیلم را جواد رضویان انجام داده است.

مجموعه تلویزیونی صفر ۲۱ داستان دو باجناق است که در شهرداری کار می ‌کنند و وظیفه آنها نصب بلوک های سیمانی است و …

در این سریال کمدی سیامک انصاری، سید جواد رضویان، امیر حسین رستمی، نگار عابدی، سیاوش طهمورث، سروش جمشیدی، رویا میر علمی، علیرضا  استادی، آزیتا ترکاشوند، مریم شیرازی، افشین آقایی، پادینا کیانی و مهبد بیور به ایفای نقش کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =