۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 1811
کد خبر: 84101813
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰ تن چوب قاچاق در سیرجان کشف شد

کرمان - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان گفت: ۲ کامیون حامل ۲۰ تن چوب قاچاق در این شهرستان کشف و توقیف شد.

 مهران میرشاهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس قانون و ماده ۴۸ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور که هرگونه بهره برداری و حمل چوب در سطح کشور باید با مجوز اداره طبیعی صورت گیرد سحرگاه امروز 2 کامیون چوب به وزن ۲۰ تن توسط یگان حفاظت منابع طبیعی سیرجان شناسایی و توقیف شد.

وی تصریح کرد این محموله با جعل مجوز بارگیری و حمل در شهرستان بافت بارگیری شده بود و مقصد آن‌هم  ساری برای کارخانه چوب این شهرستان بوده، که ماموران دربازرسی و کنترل یگان حفاظت  موفق به کشف و ضبط آن شدند.
رئیس منابع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان اظهار داشت: در این رابطه ۲ نفر راننده کامیون به عنوان قاچاقچی چوب به مقامات قضایی معرفی شدند و بر اساس اعلام دادستان سیرجان کامیون های حامل چوب قاچاق به پارکینگ منتقل و رانندگان این ۲ کامیون در حال سیر مراحل قضایی هستند.

وی تاکید کرد: برخورد قاطعانه ماموران حفاظت ازمنابع طبیعی  با ورود انواع کالای قاچاق و غیرمجاز از جمله چوب‌های جنگلی به عنوان یکی از منابع طبیعی مهم و ثروت ملی کشور در دستور کار مأموران این اداره قرار دارد.

شهرستان سیرجان در فاصله ۱۸۵ کیلومتری غرب مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =