سامانه پیگیری سلامت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه‌اندازی شد

مشهد- ایرنا- مسوول ساماندهی طرح مراقبت از کارکنان مبتلا به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سامانه پیگیری سلامت کارکنان مبتلا به کووید ۱۹ در این دانشگاه راه‌اندازی شده است.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر رزیتا داوودی با بیان اینکه رابطین سلامت در تمام واحدهای صف و ستاد این دانشگاه در مشهد و دیگر شهرستانهای استان پیگیر روند درمان همکاران بیمار خواهند بود افزود: رابطین سلامت موظفند در سریعترین زمان خدمات درمانی مناسب و آموزش های لازم در خصوص خود مراقبتی را به همکاران بیمار ارائه کنند.
وی با بیان اینکه برای هر بیمارستان یا مرکز بهداشت یک رابط سلامت تعیین شده است ادامه داد: در تمام بیمارستانهای دانشگاهی مشهد و شهرستانها همکارانی موظف به ارائه خدمت به سایر همکاران بیمار در سطوح مختلف دانشگاه هستند.

مسوول ساماندهی طرح مراقبت از کارکنان مبتلا به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه رابطین سلامت هماهنگ کننده روند درمان بیماری هستند گفت: این رابطین حتی در زمان قرنطینه نیز آموزش های لازم را به کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارائه می کنند. 
وی افزود: در سامانه ای که برای این منظور طراحی شده سوالاتی در خصوص خوداظهاری بیمار گنجانده شده تا با توجه به شدت بیماری، رابط سلامت راهکارهای درمانی لازم را ارائه کند که این اقدام، ضمن سرعت بخشیدن به روند درمان بیماری، بیمار نیز برای بازگشت به کار و فرآیند مرخصی خود دچار مشکل نمی‌شود و تمام اقدامات به صورت یکپارچه برای آنها انجام می‌شود.
داوودی ادامه داد: این سامانه به صورت هوشمند طراحی شده تا کارکنانی که به دلیل ضعف بیماری امکان مراجعه به مراکز درمانی را ندارند با بیشترین سرعت بتوانند خدمات درمانی خود را دریافت کنند که در این راستا کارکنان حوزه ریاست، معاونت پژوهشی، آموزشی و غذا و دارو به بیمارستان امام رضا(ع)، معاونت بهداشتی به بیمارستان شریعتی، مراکز بهداشت پنجگانه هر کدام به یک بیمارستان و دانشکده ها به بیمارستان قائم (عج) ارجاع داده می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =