هشت مجموعه ورزشی استان تهران پلمب شد

تهران- ایرنا- رییس گروه نظارت بر فعالیت باشگاه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران گفت: در بازرسی از اماکن ورزشی هشت مجموعه ورزشی به علت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی پلمب شد.

رضا خرم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی هفته گذشته ۵۵ مورد بازرسی از اماکن ورزشی استان تهران انجام شد که ۲۵ تذکر کتیی و هشت مورد پلمب شد.

وی با بیان اینکه طبق دستور ستاد ملی مقابله با کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای ورزشکاران و پرسنل در سالن های ورزشی الزامی است تصریح کرد: با شیوع کرونا از اسفند ماه سال گذشته فعالیت بسیاری از رشته‌های ورزشی پربرخورد، استخرهای سرپوشیده، بدنسازی و رزمی تعطیل است که در مورد تداوم این تعطیلی‌ها ستاد تصمیم‌گیری می‌کند.

رییس گروه نظارت برفعالیت باشگاههای اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه هیچ گونه آمار دقیقی از مبتلا شدن کادر ورزش مجموعه به کرونا نداریم گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۲هزار و ۱۵۰ مورد بازرسی از اماکن ورزشی استان تهران از اماکن ورزشی انجام که بیش از ۲۰۰ مورد تذکر به باشگاه ها داده شده است.

خرم همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بیمه ورزشکاران هزینه بیماری کویید ۱۹ را پوشش می دهد یا خیر، خاطر نشان کرد: این بیمه تنها مربوط به بخش حادثه های ورزشی است تا ورزشکاران بتوانند از مزایای درمان آن بهره مند شوند.

وی همچنین به ممنوع بودن داروها و مکمل های ورزشی در سطح باشگاهها خبرداد و گفت: هرگونه فروش این مکمل ها در محیط های ورزشی تنها در صورت تجویز پزشک مقیم در باشگاه ها مجاز است و با متخلفان طبق قانون برخورد می شود.

هم اینک ۵ هزار و ۲۰۰ مجموعه ورزشی در سطح استان تهران دایر است که با شیوع کرونا و تعطیلی مجموعه ها بیش از ۲هزار میلیارد تومان خسارت مالی وارد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها