تعطیلی بانک‌های  کرمان از ۲۰ آبان محقق می‌شود

کرمان - ایرنا - جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا در کرمان از تعطیلی یک هفته ای بانک های این استان از ۲۰ آبان خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز یکشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان کرمان افزود: پذیرش حضوری ارباب رجوع در تمام سازمان‌ها و ادارات استان کرمان به جز ادارات قضایی، درمانی و امدادی از ۲۰ آبان به مدت یک هفته ممنوع خواهد بود.

وی تاکید کرد: ارائه خدمات به مشتریان و ارباب رجوع به صورت پستی یا تلفنی باید انجام شود و در این راستا برای شهرداری ها باید تصمیم‌گیری شود.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری اجتماع و مراسم به صورت حضوری در استان کرمان ممنوع است اظهار داشت: در جلسات نیز نباید بیش از ۱۵ نفر حضور داشته باشند.

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا در کرمان وجود سیستم تهویه مناسب را یکی از عوامل مهم در کنترل ویروس کرونا دانست و بیان کرد: قرارگاه کرونا به امر رهبر معظم انقلاب اسلامی در کشور تشکیل شده و امروز نیز وزیر کشور اعلام کرد با تشکیل و راه‌اندازی قرارگاه کرونا، در ارکان ستاد مقابله با کرونا تغییری ایجاد نمی ‌شود و استان ‌ها باید هر هفته گزارش استان خود را به دبیرخانه این قرارگاه ارسال کنند.

وی گفت: محورهای گزارش ستاد مقابله با کرونا استان کرمان شامل اجراییات کامل مصوبات ستاد ملی اعلام شود و دلایل عدم اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا در استان ها، موانع اجرای مصوبات ستاد ملی و همچنین مصوبات بومی استان در ستاد مقابله با کرونای استان ها خواهد بود.

بصیری با اشاره به سایر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: مقرر شد از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر به مدت یک ماه در کلیه مراکز استان ها و شهرستان‌ها گروه‌های شغلی ۳ و ۴ همچنان تعطیل باشند و گروه شغلی ۲ نیز از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر به صورت محدود فعالیت داشته باشند.

وی ادامه داد: رفت و آمد خودروهای شخصی در مراکز استان‌ها و شهرستان‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر از ۲۴ آبان به مدت یک ماه از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد محدود خواهد شد که در این راستا مستثنیاتی نیز وجود دارد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در ادامه سخنان خود به بازرسی‌های انجام شده در استان عنوان کرد: در هفته دوم آبان‌ماه ۱۵۴۵۵ بازرسی از واحدهای صنفی و ادارات سطح استان کرمان انجام شده است که از این تعداد ۴۸۰۳ مورد تذکر داده شده به‌طوری‌که ۱۲۸۲مورد تذکر کتبی، ۱۵۱ مورد تعطیلی و مابقی تذکر شفاهی بوده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون وضعیت استان یزد به عنوان یکی از استان های همجوار کرمان، بسیار اسفبار است، بیان کرد: استان کرمان با توجه به پراکندگی، وسعت و جمعیتش این پتانسیل را دارد که وضعیت وخیم تری را پیدا کند و کنترل و مدیریت شرایط تنها با همکاری همه مسئولین و مردم از یک سو و تحمل محدودیت ها از سوی دیگر امکان پذیر است.

بصیری با تاکید برآنکه محدودیت‌های صنوف را باید ادامه دهیم، تصریح کرد: تعطیلی گروه‌های شغلی ۲و سه و چهار فعلا در شهرهای بافت، بردسیر، سیرجان، زرند، رفسنجان و شهربابک تا ۳۰ آبان تمدید خواهد شد و فعالیت گروه شغلی ۲ در بقیه شهرستان‌ها و مرکز استان تا ۳۰ آبان تا ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها