تمرین آمادگی زمستانی در فرودگاه تبریز اجرا شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: ارگان های مسوول در برقراری ایمنی پروازها در فرودگاه شهید مدنی تبریز اقدام به انجام تمرین سالانه زمستانی در آستانه فرا رسیدن فصل بارندگی و سرما کردند و این تمرین با حضور تمام نیروهای فرودگاه، آتش‌نشانی و هدایت زمینی با بکارگیری همه امکانات موجود انجام شد.

رامین آذری، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا  اظهار داشت: تمرین امروز با تجهیزات کامل شامل چهار دستگاه خودروی برف روبی، ۲ دستگاه  فرچه، ۲ دستگاه برف خور، یک دستگاه مایع پاش، یک دستگاه  اوره پاش و خودروهای ناظر از ابتدای باند تا انتهای آن و با آرایش مخصوص اجرا شد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: این تمرین به منظور افزایش آمادگی و هماهنگی بیشتر نیروهای عملیاتی و خدماتی در مواجهه با برف و یخبندان برگزار شد.

آذری، ادامه داد: در این تمرین که شرکت های هواپیمایی و هندلینگ کننده ها در فرودگاه تبریز حضور داشتند، آخرین هماهنگی ها، بازدیدها و نظارت های لازم برای آمادگی تجهیزات زمستانی فرودگاه تبریز انجام شد.

 فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و به صورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =