کلاهبرداری‌های ۱۲ میلیارد ریالی از تهرانی‌ها  با تلفن درون زندان تا انهدام باند گربه

تهران- ایرنا- رئیس پلیس ‌فتا پایتخت گفت: فردی که یک باند ۹ نفره کلاهبرداری تشکیل داده بود و از داخل زندان آنها را هدایت و از شهروندان تهران کلاهبرداری می‌کرد، با هوشیاری کارآگاهان پلیس فتا تهران بزرگ شناسائی و دستگیر شد.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام  پلیس تهران در ۲۴ ساعت گذشته، سرهنگ «داود معظمی گودرزی» روز شنبه در این باره گفت: یکی از شهروندان با حضور در مقر پلیس فتا پایتخت اظهار داشت شخصی ناشناس از شماره‌ای مشخص با من تماس گرفته و عنوان داشت که شما به‌علت خوش حسابی در قرعه کشی رادیو جوان برنده کمک هزینه عتبات عالیات شده‌اید و سپس با ترفند و فریب درخواست وارد کردن کدهایی در دستگاه عابر بانک را کرد که با لحظه ای غفلت متوجه انتقال وجه از حسابم به میزان یک میلیارد ریال شدم.

وی افزود: با توجه به شکایت صورت گرفته موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان این پلیس قرار گرفت که با بررسی‌های تخصصی و اطلاعاتی صورت گرفته مشخص شد متهم یک فرد زندانی بوده و از داخل زندان اقدام به تشکیل یک باند کلاهبرداری نموده و علاوه بر فرد مذکور، اقدام به سرقت ازحساب بیش از صد نفر دیگر با همین روش نموده‌اند.

این مقام انتظامی ادامه داد: به دلیل گسترده بودن فعالیت این باند کلاهبرداری مأموران این پلیس پس از اقدامات پیچیده سایبری و شناسایی تمامی اعضای باند در قالب چندین تیم عملیاتی با عملیات های همزمان پلیسی متهمان را غافلگیر و تمامی اعضا را دستگیر کردند، در بازرسی از محل اختفای متهمین بیش از ۱۸۰ فقره سیم‌کارت، تعداد زیادی تلفن همراه و دیگر آلات و ادوات مجرمانه کشف و به همراه متهمان به پلیس فتا منتقل گردید، همچنین میزان خسارت مالی صورت گرفته به شکات توسط این باند تاکنون  به میزان ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است که کماکان سایر اقدامات جهت کشف زویای پنهان  و شکات احتمالی ادامه دارد.

 وی افزود: طی تحقیقات به‌عمل آمده رئیس باند که به جرم قتل عمد و سرقت مسلحانه در زندان بوده اظهار داشت: با یکی از دوستانم در زندان نقشه کلاهبرداری تلفنی را مطرح و با همکاری تعداد ۷ نفر از نزدیکان خود در خارج از زندان آن را عملی کردیم و از طریق ورود به اینترنت بانک قربانیان حساب بانکی آنها را سرقت می کردیم.

گودرزی تصریح کرد: ممکن است شیوه های کلاهبرداری این افراد مجرم متفاوت باشد اما در نهایت به یک شیوه عمل می کنند و با اعلام برنده شدن مخاطبان، با ترفندهای ماهرانه تمام اطلاعات حساب بانکی و یا کارت عابر بانک افراد را دریافت کرده و با استفاده از آن اقدام به برداشت از حساب افراد می کنند. کاربران ضمن حفظ هوشیاری و توجه به توصیه های پلیس فتا مراقب فریب افراد سودجو در فضای سایبری باشند و با در اختیار قرار ندادن اطلاعات حساب بانکی خود به دیگران، مجرمان را در عملیاتی نمودن اهداف خود ناکام بگذارند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ سایت پلیس فتا  را منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهای آموزشی پلیس فتا اعلام کرد و گفت: کارشناسان متخصص و فنی به‌ عنوان پشتیبان سایت آماده دریافت گزارشات مردمی و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران هستند.

دستگیری عامل شرارت و تخریب شیشه خودروها در جنوب تهران

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری فردی شرور که اقدام به عربده کشی، قدرت نمایی با سلاح گرم و تخریب شیشه های یک واحد صنفی قهوه خانه و شیشه خودروها در حوالی محله یافت اباد تهران کرده بود خبر داد.

سرهنگ «سعید راستی» در تشریح این خبر گفت: این فرد در هفته گذشته در حالتی غیرعادی ضمن عربده کشی و قدرت نمایی با سلاح گرم، اقدام به ایجاد درگیری و تخریب یک قهوه خانه نموده وپس از ان نیز اقدام به شکستن شیشه و خسارت به خودرو هابا استفاده از شی نوک تیز کرده بود.

وی افزود: پس از اطلاع ماموران از وقوع این حادثه واعزام به محل مورد نظر، در تحقیقات دریافتند که متهم مورد نظرشیشه های یک واحد صنفی قهوه خانه و تعداد ۵ دستگاه خودرو را از ناحیه شیشه های جلو و بغل تخریب و بلافاصه از فرصت استفاده نموده وازمحل متواری شده است.

این مقام انتظامی افزود: سرانجام با انجام کار اطلاعاتی و پلیسی، روز گذشته شانزدهم ابان ماه، مخفیگاه متهم در حوالی نازی اباد شناسایی و مأموران موفق شدند طی یک عملیات  پلیسی و در حالی که متهم اقدام به فرار نموده بود با شلیک چند تیر  هوائی وی را دستگیر کردند و برای ادامه تحقیقات به پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ انتقال دادند.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت، با اشاره به اینکه کارشناسان میزان خسارات وارده به واحد صنفی و خودروهای تخریب شده را حدود ۵۰۰ میلیون ریال براورد کرده اند، خاطرنشان کرد: متهم از اوباش سطح یک  ودارای سوابق شرارتی متعددی می باشد کهدر بازجویی های اولیه به جرم خود اعتراف کرد.

وی بیان داشت: این فرد شرور پس از انجام تحقیقات تخصصی و اعتراف به ارتکاب جرم، با تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و از آن طریق با قرار صادره روانه زندان شد.

دستگیری سارق خودرو با عملیات تعقیب و گریز پلیس در خاوران

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی پایتخت گفت: سارق خودرو در عملیات تعقیب و گریز با شلیک گلوله دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه «کرم یوسفوند» در این خصوص اظهار داشت: ساعت ۱۷ روز نهم آبان ماه تیمی از کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده خاوران به یک دستگاه خودرو تیبا که با سرعت زیاد در حال حرکت بود مظنون می‌شوند.

وی افزود : با استعلام از مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی مشخص شد خودرو بیست و یکم مهر ماه در محدوده کلانتری ۱۵۸ کیانشهر سرقت شده‌است.

سرهنگ یوسفوند بیان داشت: کارآگاهان در ادامه به خودروی مسروقه نزدیک شده و به راننده آن دستور ایست می دهند که سارق پس از شنیدن دستور پلیس با افزایش سرعت و انجام حرکات مخاطره آمیز وارد خیابان‌های فرعی افسریه شده و فرار می‌کند.

این مقام انتظامی گفت: افسر اکیپ جهت جلوگیری از خسارت‌های احتمالی با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به شلیک چند تیر به سمت لاستیک‌های عقب خودرو کرد که با متوقف شدن خودرو، متهم دستگیر شد.

رییس مرکز عملیات پلیس آگاهی در پایان گفت: پس از تشکیل پرونده قضایی برای متهم، وی جهت رسیدگی تخصصی به معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ارجاع شد.

دستگیری سارق تلفن همراه در خیابان کمیل

سرپرست کلانتری ۱۰۸ نواب از دستگیری سارق تلفن همراه شهروندان پس از تعقیب و گریز پلیس خبر داد و گفت: متهم در بازجویی های به عمل آمده به ۵ فقره سرقت موبایل قاپی در سطح پایتخت اعتراف کرد و در نهایت وی برای تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ «حسینعلی جعفری» اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر سرقت از یک شهروند خانم از سوی مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰، ماموران کلانتری به محل وقوع سرقت در خیابان کمیل اعزام شدند.

وی افزود: شاکی در اظهاراتی به ماموران پلیس اعلام می کند که در خودروی شخصی ام در حال مکالمه با تلفن بودم که فردی با ظاهر آراسته به خودرو نزدیک شد و گفت که سوالی از من دارد، من هم شیشه را پایین دادم تا او را راهنمایی کنم و به یکباره گوشی من را به سرقت بردند و بلافاصله خلاف جهت حرکت ماشین ها متواری شد.

جعفری بیان کرد: مالباخته با این احتمال که شاید بتواند سارق را مجدد در آن محل ببینید، با خودروی شخصی اش دو سه ساعت در همان موقعیت گشت می زند که در همین لحاظات سارق را مجدد مشاهده می کند و در این لحظه به ۱۱۰ اعلام می کند که همکارانم در این رابطه برای دستگیری متهم وارد عمل شدند.

وی افزود: سارق با دیدن ماموران پلیس با سرعت از محل متواری شد و ماموران هم به صورت پیاده به تعقیب او پرداختند که در نهایت موفق به دستگیری متهم شدند که در همان لحظه تلفن همراه مسروقه خانم مالباخته به همراه یک تلفن همراه مسروقه دیگر از جیب سارق کشف شد.

موبایل قاپ محله تهرانپارس دستگیر شد

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق موبایل قاپ در تهرانپارس و کشف ۲۶ فقره سرقت خبر داد و گفت: متهم پس از تکمیل تحقیقات، از سوی مقام قضائی روانه زندان شد؛ تلاش برای دستگیری همدست او از سوی پلیس ادامه دارد.

سرهنگ کارآگاه «سعید مجیدی» در این خصوص اظهارداشت: ۲۷ مرداد ماه سال جاری پرونده ای با موضوع دستگیری سارق گوشی قاپ توسط ماموران کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: متهم در اظهارات خود اعلام کرد که حوالی غروب ۲۶ مرداد ماه در محله تهرانپارس به همراه همدست خود اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه یکی از شهروندان می کنند که حین فرار با خودروی عبوری تصادف کرده و همدستش متواری و او نیز دستگیر شد.

این مقام انتظامی درباره شیوه قاپ زنی این متهم، گفت: با همدستی یکی از دوستانم در خیابان های خلوت پرسه می زدیم و با انتخاب سوژه از بین اشخاصی که در حال مکالمه با تلفن بودند در یک لحظه به آنها نزدیک شده و تلفن همراهشان را سرقت می کردیم و به رهگذران به قیمت هایی بین ۱ تا ۳ میلیون می فروختیم.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تصریح کرد: با توجه به محدوده زمانی و مکانی اعترافات متهم و دعوت از مال باختگان و انجام مواجهه حضوری، ۲۶ نفر از شکات، متهم را به عنوان سارق خود شناسایی کردند.

خرید و فروش اقلام توسط سارقان با چک های سرقتی

سرپرست کلانتری ۱۰۸ نواب از دستگیری سارقان شرکت خصوصی در محدوده نواب خبر داد و گفت: متهمان پس از سرقت چک های موجود در گاوصندوق شرکت، اقدام به خرید و فروش اقلام با استفاده از چک های مسروقه کردند.

سرهنگ  «حسینعلی جعفری» با اشاره به جزییات این دستگیری اظهار کرد: در پی دریاقت خبری مبنی بر سرقت شبانه از یک شرکت خصوصی در محدوده خیابان نواب مشخص شد که سارقان موفق به سرقت لوازم و محتویات گاوصندوق شرکت از جمله پول های نقد و چک های آن شرکت شدند.

وی افزود: روز گذشته شهروندی در محدوده کلانتری ۱۰۸ نواب با سامانه ۱۱۰ پلیس تماس گرفت و اعلام کرد که شغل من عسل فروش است، دو آقا با ظاهری نامناسب به من مراجعه کردند و شماره من را از سایت های اینترنتی خرید و فروش کالا پیدا کرده‌اند و مقداری عسل به مبلغ ۳۰ میلیون تومان خریداری کرده و در ازای خرید یک چک به همین مبلغ داده اند اما کارت شناسایی همراهشان نبوده‌است.

سرپرست کلانتری ۱۰۸ نواب ادامه داد: ماموران بلافاصله بعد از تماس به موقعیت اعلام شده مراجعه می کنند و در لحظه اول دو نفر با استفاده از موتورسیکلت از محل فرار می کنند و در کوچه بن بست گیر می افتند و به کلانتری منتقل می‌شوند.

وی افزود: هر دو نفر پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه سرقت شدند اما بعد از بازجویی های انجام شده از متهمان، ان ها اعتراف به سرقت از شرکت یاد شده کرده و عنوان کردند ۳ فقره چک را سرقت و خرج کرده ایم و محصولات مورد نظرمان را با چک های سرقتی می خریدیم و با قیمت پایین تر به دیگران می فروختیم.

جعفری تصریح کرد: پس از دریافت اظهارات متهمان، صاحب شرکت به کلانتری مراجعه و با کمک تصاویر دوربین ها سارقان را شناسایی کرد که در نهایت متهمان برای تکمیل مراحل برسی پرونده به مرجع قضایی ارجاع شدند.

انهدام باند «گربه» در تهران

سرپرست پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری اعضای باند سرقت خودرو و منازل پایتخت خبر داد و گفت: اعضای این باند به ماده مخدر شیشه و هروئین اعتیاد دارند.

سرهنگ «جلیل موقوفه‌ای» در این باره اظهار کرد: در پایان هفته گذشته در پی تماسی شهروندی با ۱۱۰ و اعلام سرقت از منزلش، تیمی از ماموران کلانتری ۱۷۴ قیام دشت به محل مورد نظر در خیابان بهشتی اعزام شدند.

وی افزود: پس از ورود ماموران به ساختمان متوجه شدند که سارق به راحتی وارد منزل شده و در ساختمان کاملا سالم است و لوازمی از جمله تلویزیون، جاروبرقی، دریل شارژی و دیگر لوازم منزل به سرقت رفته و مالباخته به ماموران حاضر در محل اعلام کرد که در این رابطه به مستاجر طبقه پایینی خود شک دارد چرا که او هم به مواد مخدر اعتیاد دارد و هم مجرد است.

سرپرست پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: ماموران بعد از اخذ دستور قضایی به واحد طبقه پایین وارد و همان لحظه مشاهده کردند که فرد مورد نظر به همراه دو نفر دیگر در حال استعمال موادمخدر هستند که در همین رابطه هر سه نفر دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.

وی افزود: بعد از بازجویی های انجام شده از متهمان یکی از آن‌ها اعلام کرد که در سرقت شرکت نداشته و دو دوست دیگر او این سرقت را انجام داده اند و ماموران بازجویی ها را از دو نفر دیگر انجام دادند و در نهایت مشخص شد دو نفر دیگر به همراه دو دوست دیگر خود یک باند را به عنوان «گربه» تشکیل داده اند.

موقوفه‌ای اظهار کرد: پس از انجام بازجویی ها از متهمان، دو نفر دیگر از اعضای این باند هم که یک خانم و آقا بودند دستگیر شدند که اموال مسروقه در منزل متهمه کشف و تحویل کلانتری داده شد.

وی با بیان اینکه کار اصلی باند گربه سرقت لوازم خودرو است و در کنار آن از منازل و دیگر اماکن خصوصی سرقت می کردند، افزود: اعضای این باند به بیش از ۲۰۰ فقره سرقت لوازم خودرو اعتراف کردند که هر چهار نفر عضو این باند به ماده مخدر هروئین و شیشه اعتیاد دارند که دارای سابقه کیفری هم هستند.

به گفته سرپرست پلیس پیشگیری پایتخت، متهمان به همراه پرونده خود جهت رسیدگی تکمیلی به پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =