تکلیف دو کرسی سنا در جرجیا دور دوم انتخابات تعیین می‌شود

تهران- ایرنا- در حالیکه نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام نشده است، روزنامه گاردین گزارش داد تکلیف دو کرسی باقی مانده از ایالت جرجیا برای مشخص شدن اکثریت سنا، در دور دوم تعیین خواهد شد.

به گزارش ایرنا، روزنامه گاردین نوشت: بر اساس گزارش ها، تعیین دو کرسی باقی مانده ایالت جرجیا در دور دوم انتخابات مشخص می شود که در نهایت اکثریت سنا را تعیین خواهد کرد.

در حال حاضر آرای دموکرات‌ها و جمهوری خواهان در سنا هر کدام ۴۸ کرسی است در حالی که دمکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا ۲۱۲ کرسی و جمهوریخواهان ۱۹۴ رای بدست آورده اند.

قرار است "دیوید پردو" جمهوری خواه و "یان اوسوف" دمکرات برای یکی از کرسی ها و همچنین "رافائل وارناک" دمکرات و "کلی لوفلر" جمهوری خواه برای دیگر کرسی ایالت جرجیا در پنجم ژانویه ۲۰۲۱ (۱۶ دی ماه ۱۳۹۹) برای دور دوم انتخابات سنا رقابت کنند.

تازه ترین اخبار و آمار رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا همچنان حاکی هستند که جو بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای الکترال دونالد ترامپ پیشتاز است و با وجود اینکه گفته می شود ترامپ همچنان حاضر به پذیرش شکست نیست اما بایدن هر لحظه با شمارش آرای پستی موقعیتش بهتر می شود و همه آمریکایی ها در انتظار اعلام نتایج نهایی بسر می برند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار جهان