قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا در قزوین آغاز به کار کرد

قزوین- ایرنا- فرماندار شهرستان قزوین گفت: قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا در سه منطقه این شهرستان از امروز با حضور نیروهای جهادی و داوطلب کار خود را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، محمد شفیعی روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا که در فرمانداری قزوین برگزار شد، افزود: اعضای قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا شهرستان برای اجرای دور جدید محدودیت‌های کرونایی اعلام شده، در حالت آماده باش کامل هستند.

وی اظهار داشت: در اجرای این طرح،  شهرستان قزوبن به سه منطقه که هر منطقه چند ناحیه و محله را شامل می‌شود، تقسیم شده است و با به کارگیری نیروهای آموزش دیده برای فرهنگ سازی و کنترل رفتار مردم و ریشه کنی ویروس کرونا اقدام خواهد شد.

شفیعی ادامه داد: برای اجرای این طرح، نیازمند ۵۰۰ نفر نیرو هستیم که تاکنون ۱۲۲ نفر از سوی شبکه بهداشت، آموزش و پرورش،  هلال احمر، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به فرمانداری معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه طرح بلوک‌بندی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا یک طرح پیشرو در این زمینه است، اظهار داشت: در قالب این طرح شهرستان قزوین به ۳۸ بلوک تقسیم‌بندی می‌شود و از امروز تا اول آذرماه در شهرستان قزوین اجرا خواهد شد.

شفیعی اضافه کرد: در هر بلوک، یک مجموعه ۱۷ نفری از آمران سلامت استقرار پیدا می‌کنند که از ظرفیت نیروهای پایگاه‌های بسیج، سمن‌های فرهنگی و اجتماعی، سمن‌های جوانان اداره کل ورزش و جوانان، هلال‌احمر، مرکز بهداشت، کارکنان ادارات، نیروی انتظامی، سازمان صمت و دستگاه قضایی تشکیل شده‌اند.

این مسوول با بیان اینکه زمینه برای فعالیت تمامی گروه‌های جهادی و داوطلبان در مقابله با کرونا فراهم شده است، افزود: همچنین هلال احمر با در اختیار گذاشتن چهار دستگاه آمبولانس در طرح قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا در این امر با ما همکاری خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین هم در این جلسه گفت: قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا یک طرح ملی و مناسب است که قطعا می‌تواند دستاوردهای خوبی در پی داشته باشد.

پیمان نامدار افزود: با کنترل قرنطینه خانگی می‌توان تا حد قابل توجهی شرایط را مدیریت کرد و با افزایش محدودیت‌ها برای کاهش رفت و آمدها اقدام نمود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این نشست گفت:محله محوری، یکی از مولفه‌های مهم طرح قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا است.

حسنعلی اصغری افزود: مدارس نیز در کنار این قرارگاه می‌توانند با کمک سفیران سلامت، کارهای آموزشی را به دانش آموزان و خانواده‌ها برعهده داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =