ابتلای افراد به کرونا در کرمان روند افزایشی دارد

کرمان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه از نظر شیوع کرونا منطقه سفید در این استان وجود ندارد گفت: تعداد ابتلای افراد به کرونا در شهرهای کرمان، رفسنجان، سیرجان، بافت و زرند روند رو به رشدی دارد.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد" روز شنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان کرمان افزود: شهرهای کرمان، رفسنجان، سیرجان و زرند در وضعیت فوق حاد یا سیاه و سایر شهرهای این استان در مرحله هشدار قرارد دارند.

وی اظهار داشت: آزمایشگاه تشخیص کرونا تا پایان هفته جاری توسط بخش خصوصی در کرمان راه‌اندازی خواهد شد که دریافت هزینه در این آزمایشگاه نیز طبق تعرفه سایر آزمایشگاه ها خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه تاکنون هزار و ۲۷۸ نفر به دلیل ابتلای به کرونا به علت مشکوک بودن به این بیماری در بیمارستان های کرمان بستری هستند تصریح کرد: آزمایش حدود ۵۰ درصد از این تعداد مثبت بوده که نسبت به پیک قبلی در این زمینه بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش موارد بستری را داریم.

وی گفت: ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا هم اکنون در استان کرمان در آی سی یو و ۸۰ نفر زیر دستگاه تنفس مصنوعی هستند.

رشیدی نژاد اظهار داشت: آمارها نشان می دهد بیش از ۵۰ درصد بیماران کرونایی بستری در آی سی یو و ۹۰ درصد افزادی که زیر دستگاه تنفسی قرار می گیرند، جان خود را از دست می دهند.

وی ادامه داد: هزار و ۲۷۹ نفر از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان کرمان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که در این پیک شدت بیماری و وخامت بیماری نسبت به پیک های قبلی بیشتر شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: امکانات درمانی از نظر زیرساختی در این استان فراهم است، افزود: حدود ۲ هزار تخت در این استان برای بیماران کرونایی پیش‌ بینی شده و اشغال شدن تمام تخت ‌های بیمارستانی موجب خستگی و فرسودگی کادر درمان می‌شود.

رشیدی‌نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر تمامی بیمارستان ‌های استان کرمان، بیماران کرونایی را پذیرش می‌کنند اظهار داشت: پیش‌ بینی ‌های لازم را برای ایجاد نقاهتگاه ‌های پیش بیمارستانی انجام شده اما نقاهتگاه‌ ها کار بیمارستان را انجام نمی ‌دهند.

وی از مردم خواست برای کارهای غیرضروری از خانه خارج نشوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =