زنان اسیر فلسطینی اعتراض به اسراییل را شدت بخشیدند

تهران – ایرنا – ۳۷ زن اسیر فلسطینی در یکی از زندان های رژیم صهیونیستی در اعتراض به شرایط سخت زندگی روزمره خود در این بازداشتگاه به اقدامات اعتراض آمیز خود شدت بخشیدند.

به گزارش روز شنبه تارنمای خبری  " عربی ۲۱ "، موسسه رسیدگی به امور اسرا و آزادگان  شب گذشته با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد : این گروه از زنان فلسطینی بازداشت شده مدت زمان زیادی است که مجموعه درخواست خود را به مدیریت بازداشتگاه " دامون " ارائه دادند اما اداره زندان در بررسی و پیگیری و اجرای خواسته های آنها از خود سهل انگاری نشان می دهد.

بر اساس این گزارش ، خواسته های زنان اسیر به طور خلاصه عبارت است از اینکه دوربین های مدار بسته کار گذاشته شده در حیاط " الفوره " برچیده شوند و با توجه به عدم انجام ملاقات ها به بهانه شرایط همه گیری کرونا به آنها اجازه مکالمه تلفنی با خانواده هایشان داده شود.
زنان اسیر همچنین خواستار یافتن راه حلی برای بخش " معبار " در زندان " شارون " شدند که در آن زنان اسیر در شرایط بد و غیر انسانی بسر می برند و تاسیسات عمومی بخش به ویژه حیاط بازداشتگاه تعمیر و بازسازی شوند و کف آن با مواد مناسبی پوشانده شود تا مانع از لیز خوردن شود.
موسسه مزبور در بیانیه خود تاکید کرد که زنان اسیر از شب گذشته با بازگرداندن وعده شام خود اقدامات اعتراض آمیز خود را آغاز کردند و اگر اداره زندان بخواهد همچنان از برآورده کردن حقوق اولیه شان امتناع ورزد، به تدریج ظرف چند روز آینده به اقدامات خود شدت خواهند بخشید.

زنان اسیر فلسطینی از ابتدای بازداشت توسط نیروهای اشغالگر مورد ضرب و شتم و دشنام قرار می گیرند و پس از رسیدن به مراکز بازجویی اعمال فشار علیه آنان افزایش می یابد. بازجویان از تمامی شیوه های بازجویی جسمی و روحی علیه آنان استفاده می کنند و به عنوان مثال آنها را کتک زده و از خوابیدن محروم نگه می دارند و در میان آنان جوی از رعب و وحشت ایجاد می کنند.

مقامات رژیم اشغالگر بیش از پنج هزار اسیر فلسطینی را در بازداشت خود دارند که شماری از آنان زن، کودک و سالخورده هستند و برخی هم با بیماری‌های خطرناک دست و پنجه نرم می‌کنند و همگی از بدرفتاری و توهین و شکنجه در زندان‌ها شاکی هستند و بسیاری هم از ملاقات با خانواده‌هایشان محروم بوده و برخی هم در سلول‌های انفرادی به سر می‌برند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =