برای کسب سهمیه المپیک در مسابقات جهانی حضور می یابیم

رشت - ایرنا - دبیر فدراسیون بوکس گفت: برای کسب سهمیه المپیک با قدرت در رقابت های قهرمانی جهان که گزینشی المپیک است، حضور می یابیم.

حمیدرضا قبایی زاده روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ما می توانیم ۶ سمهیه المپیک کسب کنیم که تاکنون دو سهمبه را تصاحب و برای کسب سایر سهمیه ها با قدرت در رقابت های قهرمانی جهان حضور خواهیم یافت.

وی که برای شرکت در مراسم تجلیل از پیشکسوتان بوکس گیلان در رشت به گیلان سفر کرده است،  ادامه داد: قرار است رقابت های بوکس قهرمانی جهان خرداد ماه سال آینده در کشور فرانسه برگزار شود که امیدواریم بوکسورهای ما سهمیه های مورد نظر المپیک را کسب کنند.

وی افزود: هم اینک نیز دانیال شه بخش در وزن ۵۷ کیلوگرم و سیدشاهین موسوی در وزن ۷۵ کیلوگرم موفق به کسب سهمیه المپیک شدند و در این دو وزن حضور بوکسورهای ما قطعی شده و برای آمادگی بیشتر تیم ملی نیز تلاش بر آن است در یک مسابقه بین المللی حضور یابیم.     

دبیر فدراسیون بوکس بیان کرد: علاوه بر رقابت های بوکس قهرمانی جهان، مسابقات بوکس قهرمانی جوانان جهان نیز اردیبهشت سال آینده برگزار می شود که یکی از برنامه ریزی های مهم فدراسیون حضور قدرتمند تیم ملی بوکس جوانان ایران در این رقابت هاست.

قبایی زاده به وضعیت بوکس ایران در آسیا اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به حضور کشورهای آسیای میانه که قدرت بالایی در این رشته دارند،  سطح بوکس آسیا بسیار بالاست اما خوشبختانه ایران یکی از قطب های برتر این رشته در آسیا محسوب می شود.

وی به وضعیت بوکس گیلان نیز اشاره و تصریح کرد: گیلان تاریخ غنی در بوکس کشور دارد و همواره یکی از قطب های برتر رشته بوکس بشمار می رود که از دیرباز نیز قهرمانان ارزنده ای از این استان در سطح کشور فعالیت دارند.

وی اظهار کرد: بابک بردبار رئیس فعلی هیات بوکس گیلان جزو افتخارات فدراسیون بشمار می رود که به عنوان رئیس کمیته داوران فدراسیون بوکس نیز فعالیت دارد و با فدراسیون جهانی نیز ارتباط بسیار خوبی دارد.

دبیر فدراسیون بوکس گفت: گیلان پتانسیل بسیار بالایی در این رشته در سطح کشور دارد و تمام کوشش خود را خواهیم کرد تا شاهد رشد بیشتر بوکس گیلان باشیم و این در حالی است هر استانی که در این رشته سرمایه گذاری مناسبی داشته باشد،  فدراسیون بوکس نیز از آن استان حمایت همه جانبه ای خواهد داشت.

در اولین همایش تجلیل از پیشکسوتان بوکس گیلان  با حضور حمید قبایی زاده دبیر فدراسیون بوکس، مسئولان اداره ورزش و جوانان گیلان و مسئولان هیات بوکس این استان در رشت  از ۲۳ پیشکسوت این رشته در گیلان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =