وضعیت کرونا در قم بدون اعمال محدودیت‌ها بحرانی‌تر می‌شود

قم - ایرنا - استاندار قم با اشاره به نزولی شدن شیب آمار فوتی‌ها و بستری‌های بیماری کرونا در قم ضرورت تداوم محدودیت‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر محدودیت‌های کرونایی را در استان ادامه ندهیم وضعیت بیماری بحرانی‌تر می‌شود.

بهرام سرمست روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی کرونا که به‌صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر علت ادامه محدودیت‌ها به‌رغم نزولی شدن شیب بیماری اظهار داشت: ما قم را به‌صورت جزیره‌ای مدیریت نمی‌کنیم در حال حاضر وضعیت کرونا در استان‌های پیرامونی قم و همچنین کل کشور قرمز است و با توجه به آمدوشدها و ارتباطاتی که بین استان‌های همجوار است اگر محدودیت‌ها را ادامه ندهیم وضعیت بحرانی‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با سخت‌گیری‌ها و اقدام‌هایی که در جهت اعمال محدودیت‌ها در قم صورت گرفته روند بستری و فوتی‌ها رو به کاهش است و این دستاورد در سایه همکاری اعضای ستاد کرونا و رعایت مسائل بهداشتی از سوی مردم حاصل شده است.

استاندار قم اضافه کرد: همچنان نیز انتظار داریم مردم فهیم و خوب قم با همراهی‌هایی که با اعمال محدودیت‌ها دارند به‌نوعی این روند نزولی را ادامه دهیم.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از مصوبه‌های جلسه امروز ستاد ملی کرونا افزود: در این جلسه مقرر شد از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذرماه تمام گروه‌های شغلی به‌غیراز گروه‌های سطح یک شامل نانوایی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای که مایحتاج مردم را تامین می‌کنند و داروخانه‌ها و مراکز بهداشت و درمان و گروه‌های خدماتی امدادی فقط تا ساعت ۱۸ حق فعالیت داشته باشند تا با اعمال این محدودیت‌ها شاهد کاهش بیش‌ازپیش کرونا باشیم.

وی یادآور شد: در این جلسه موضوع اعمال رفت‌وآمد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد نیز مطرح و تصمیم‌گیری برای آن جهت بررسی بیشتر به جلسه بعد موکول شد.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =