۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84101684
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶ درصد از نانوایی‌های خلخال دوگانه سوز شدند

اردبیل _ ایرنا _ رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: ۱۶ درصد از نانوایی‌های این شهرستان مجهز به سیستم حرارتی دوگانه سوز برای استفاده در مواقع بحران و قطعی گاز طبیعی هستند.

سیدناصر میر مرسلی روز شنبه در جریان مانور قطعی گاز نانوایی‌های شهر خلخال به ایرنا افزود: از مجموع ۱۵۲ واحد نانوایی شهری و روستایی این شهرستان در حال حاضر ۲۷ واحد نانوایی مجهز به سیستم دوگانه سوز حرارتی به عنوان سوخت جایگزین شده‌اند.

وی هدف از برگزاری مانور قطعی گاز را سنجش میزان آمادگی واحدهای نانوایی مجهز  به سیستم دوگانه سوز حرارتی بر اساس مصوبه شورای هماهنگی پدافند غیرعامل این شهرستان ذکر کرد.

وی گفت: در سال‌های گذشته برای دوگانه سوز کردن سیستم حرارتی نانوایی‌های این شهرستان اقدام شده و صاحبان این این واحدها باید نسبت به دریافت ذخیره سوخت گاز مایع برای استفاده در مواقع ضروری اقدام کنند.

وی با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی نسبت به بارش‌های سنگین برف در زمستان امسال ، از تلاش برای ذخیره آرد سه ماه زمستان روستاهای صعب‌العبور و دورافتاده شهرستان خبر داد.

او اظهارداشت: در مانور قطعی گاز نانوایی‌ها ، گاز چند واحد نانوایی در مناطق مرکزی و حاشیه‌نشین با هماهنگی شرکت گاز بدون اطلاع قبلی به نانوایان قطع و نانوایان موفق به استفاده از سیستم دوگانه سوز و سوخت جایگزین برای ادامه پخت نان و عرضه آن به مراجعان شدند.

خلخال از شهرستان‌های سردسیر کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =