کشف و ضبط ۳۳ اسلحه شکاری توسط محیط زیست استان تهران

تهران-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از کشفیات این اداره در شش ماهه اول امسال و برخورد با متخلفان شکار غیرمجاز خبر داد و گفت: در این مدت ۳۳ اسلحه شکاری در استان، توسط ماموران اجرایی کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا از اعلام حفاظت محیط زیست استان تهران، «سعید محمودی» روز شنبه با بیان اینکه در همین رابطه تعداد ۱۰۸ نفرمتخلف دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده‌اندکه پرونده آن‌ها در حال رسیدگی است، گفت: در حوزه شکار و صید و طی این مدت ۲۲ نفر قبل از اقدام به شکار توسط ماموران اجرایی دستگیر شدند.

محمودی با اشاره به اینکه با ۳۴ مورد نگهداری وخرید وفروش حیات وحش زنده و غیر زنده در این مدت برخورد شده‌است، اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده ازتخریب ۴۹۶ متر مربع از اراضی ملی جلوگیری بعمل آمد و   ۷۹ مورد آتش سوزی مهار گردیده است.

محمودی ادامه داد: در شش ماهه ابتدای امسال، مجموعا تعداد ۸۱ پرونده تخلف در مراجع قضایی تشکیل شده و درجریان بوده و تعداد ۸ پرونده نیز مختومه شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، تصریح کرد: این آمار بیانگر تاثیر افزایش گشت‌ها و پایش‌های یگان حفاظت محیط زیست استان درحوزه استحفاظی و برخورد با متخلفان شکار و صید است.

محمودی با هشدار به شکارچیانی که در فصل پاییز اقدام به شکار می‌کنند، خاطرنشان کرد: قطعا یگان حفاظت محیط زیست استان در سطح مناطق حفاظت شده و شهرستان‌های استان با نهایت تلاش و کوشش نسبت به برخورد با شکارچیان و دستگیری و معرفی به مراجع قضایی اقدام و برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفان خواهند داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =