میزان جمع آوری زکات در استان قزوین ۴۶ درصد رشد یافته است

قزوین - ایرنا - مدیر کل کمیته امداد استان قزوین گفت: ۱۱۴ میلیارد ریال زکات در ۶ ماه نخست امسال در استان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد رشد داشته است.

مهرعلی حق گویان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مبلغ شامل زکات واجب، مستحبی، فطریه و کفاره بوده که در استان قزوین جمع آوری شده است.
وی افزود: براساس ابلاغ کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه جمع آوری زکات، استان قزوین ۸۴ درصد این برنامه را محقق کرده است که امیدواریم این رقم در ۶ ماه دوم سال افزایش یابد.
این مسوول گفت: جمع آوری زکات یکی از وظایف اصلی کمیته امداد است که امیدواریم با توجه به فرهنگ سازی مناسب و براساس آموزه‌های اسلامی شاهد افزایش میزان آن در استان قزوین باشیم.
مدیر کل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: فراگیری و اجرای درست زکات به شیوه‌ای که در اسلام به آن اشاره شده است می‌تواند بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی و اقتصادی را در سطح جامعه برطرف کند.
حق گویان اظهار داشت: اولویت اصلی مصرف زکات، محرومان و نیازمندان هستند و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین تمامی تلاش خود را انجام می‌دهد تا به بهترین شکل ممکن این مبالغ را در زمینه محرومیت زدایی مصرف کند.
وی گفت: کمیته امداد استان، تمامی تلاش خود را برای محرومیت زدایی کامل در استان قزوین انجام می‌دهد که امیدواریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی، شاهد اثرگذاری هرچه سریعتر آنها در جامعه هدف باشیم.
هم اکنون ۶۰ هزار و ۱۷۱ مددجو از کمیته امداد استان قزوین خدمات دریافت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =