ورامین بزرگترین تولیدکننده شترمرغ در استان تهران است

تهران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: ورامین با دارا بودن بیش از ۲ هزار و ۷۷۰ قطعه شترمرغ، بزرگترین تولید کننده شترمرغ مولد در استان تهران است.

«محسن بنائیان» روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر ۵ واحد پرورش شترمرغ با دارا بودن ۲ هزار و ۷۷۰ قطعه شتر مرغ  فعالیت می‌کنند که این واحدها سالانه ۱۰ هزار قطعه جوجه تولید و روانه بازار می‌کنند.

وی افزود: اغلب واحدهای پرورش شترمرغ فعال در شهرستان ورامین مختص پرورش جوجه می باشند ولی سالانه این
واحدها۳۰ درصد از گوشت شترمرغ به میزان ۱۰ تن را روانه بازار مصرف می‌کنند.

بنائیان تصریح کرد: شهرستان ورامین از اقلیمی گرم و خشک برخوردار است و این اقلیم و ویژگی‌های جغرافیایی، محیط مناسبی برای پرورش شترمرغ محسوب می‌شود؛ چراکه اقلیم خشک و وجود مناطق بیابانی و نیمه بیابانی بهترین مکان برای پرورش این حیوان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین افزود: تولیدمثل بالا، رشد سریع و عمر طولانی و استفاده از تمامی بخش‌های این حیوان باعث شده تا پرورش شترمرغ به یکی از فعالیت‌های پربازده تبدیل شود.

وی تصریح کرد: ورامین در حوزه پرورش طیور، یکی از مناطق پیشگام در استان تهران بوده و از ۱۸ واحد تخم‌گذار و ۵۱ واحد گوشتی برخوردار است که این واحدها با برخورداری از ۸۰۰ هزار قطعه مرغ تخم‌گذار و ۳۵۰ هزار قطعه مرغ گوشتی، سالانه۱۶ هزار تن تخم‌مرغ و ۴ هزار تن گوشت سفید تولید می‌کنند.

بنائیان افزود: ۳ واحد پرورش بوقلمون با برخورداری از ۵ هزار و ۵۰۰ قطعه بوقلمون مولد ، سالانه ۵۵۰ هزار قطعه جوجه و ۵ واحد پرورش شترمرغ با برخورداری از ۲ هزار و ۷۷۰ قطعه شترمرغ، سالانه ۱۰ هزار جوجه تولید می‌کنند.

این مقام مسئول افزود: ورامین با تولید سالانه ۴۳ میلیون جوجه اردک، ۸۰ درصد از جوجه اردک مورد نیاز کشور را تولید می‌کند که این جوجه‌ها علاوه بر استان‌های خوزستان، گیلان و مازندران، به کشور عراق نیز صادر می‌شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =