فعالیت تاکسی‌ها در کامیاران ممنوع شد

سنندج - ایرنا - فرماندار کامیاران گفت: فعالیت‌ ناوگان تاکسیرانی درون شهری به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در این شهر تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

مسعود الماسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به قرارگیری شهرستان کامیاران در جمع ۸۹ نقطه بحرانی از نظر شیوع ابتلا به ویروس کرونا اظهار داشت: در جلسه امروز ستاد شهرستانی مقابله با کرونا مقرر شد فعالیت ناوگان تاکسیرانی درون شهری تا اطلاع ثانوی تعطیل باشد و با رانندگانی که این مصوبه را رعایت نکنند، برخورد می‌شود.

وی با اشاره به همسویی مردم و بازاریان شهرستان در تعطیلی اصناف و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اضافه کرد: همچنین در جلسه امروز این ستاد مقرر شد عوامل شهرداری مانع از فعالیت دستفروشان در خیابان‌های منتهی به چهار راه مرکزی شهر شوند.

فرماندار کامیاران یادآور شد: همچنین مقرر شده از تجمع‌های بی مورد افراد در معبر منتهی به بانک ملی (چهارراه) و پارک مولوی کرد این شهرستان نیز جلوگیری شود.

وی افزود: این تصمیمات تا اطلاع ثانوی پابرجاست و از سر گیری فعالیت‌های تاکسی‌ها و بازاریان منوط به تصمیمات گیری مجدد این ستاد است.

تعداد آمار مبتلایان شهرستان کامیاران با توجه به آزمایش های انجام شده از ابتدا تاکنون یک هزار و ۴۹۶ نفر، تعداد فوتی ها  ۷۷ نفر و بستری شدگان ۴۷ نفر است.

طبق صورتجلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، فعالیت دستگاه های اجرایی استان از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت نیروهای اداری به صورت دورکاری و حضور سایر کارکنان در محدوده زمانی ۷:۳۰ صبح لغایت ۱۲ ظهر خواهد بود.

دستگاه‌های خدمات رسان از این مصوبه مستثنی بوده و با استفاده از تمام نیروها ارائه خدمت می‌کنند اما بخش اداری این دستگاه‌ها می‌توانند با تشخیص مدیر مربوطه از دورکاری استفاده کنند.

طبق همین مصوبه مقرر گردید، در شهرستان های بانه، بیجار، سقز، سنندج، کامیاران و مریوان، فعالیت مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز تا ۲۳ همین ماه محدودیت شدید اعمال شود و این محدودیت با نظر ستاد ملی یا استانی مدیریت کرونا، قابل تمدید است.

در خصوص فعالیت مراکز آموزشی به صورت مجازی یا حضوری، در مناطق روستایی شهرستان های مشمول محدویت، بعد از طرح در ستاد شهرستانی، به تشخیص فرماندار و رییس آموزش و پرورش شهرستان، تصمیم گیری لازم انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =