دولت آماده همکاری برای رفع مشکلات بازارچه ساحلی دیلم است

گناوه – ایرنا – معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: دولت آماده همکاری برای رفع مشکلات بازارچه ساحلی بندر دیلم از توابع استان بوشهر است که اوائل مهرماه امسال براثر آتش سوزی غرفه داران دچار خسارت گردید.

به گزارش ایرنا، محمد امید روز شنبه در حاشیه جلسه  رسیدگی به مشکلات مغازه‌داران  آسیب دیده بازارچه ساحلی در بندر دیلم افزود: در این ارتباط با دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری   قبل از عزیمت به شهرستان دیلم صحبت شد و ایشان ابراز و تاکید داشتند  اگر جایی نیاز به مصوبه و همراهی خاص دولت لازم باشد آمادگی وجود دارد.

وی اظهارداشت: در جلسه‌ای که در روز جاری در فرمانداری دیلم تشکیل شد ابراز کردم درصورتیکه ‌برای واگذاری و ترک تشریفات مشکلی وجود دارد و جایی که قرار است دولت کمک کند و مجوزی صادر کند، همکاری خواهد شد.

وی بیان کرد: از بدو حادثه آتش‌سوزی بازارچه ساحلی دیلم ، پیگیری و ارتباط های لازم جهت رفع دغدغه‌های آسیب دیدگان با  مجموعه بنیاد علوی ،  استاندار بوشهر و مسئولان محلی صورت گرفت که تاکنون اتفاقات و اقدام‌های خوبی انجام شده است.

امید گفت: بمنظور سرعت و شتاب کار در روند اجرای پروژه احداث بازارچه ساحلی دیلم و دغدغه مالکان طبق هماهنگی صورت گرفته با استاندار بوشهر در روز جاری در شهرستان دیلم حضور یافته ایم  و در نشستی که برگزار شد تصمیمات خوبی از جمله در زمینه کمک و تامین منابع مالی توسط بنیاد علوی و صندوق کارآفرینی امید برای حادثه‌دیدگان  اتخاذ شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری ادامه داد: بنیاد علوی در نقاط متعدد کشور همواره در کنار ما بوده است و صندوق کارآفرینی امید نیز که یکی از ارکان خوب اشتغال خرد کشور است قرار شده همراهی لازم در کمک به نیازمندان آسیب دیده بازارچه ساحلی داشته باشد.

وی یادآورشد: برگزاری  جلسه در شهرستان دیلم می‌تواند یک حرکتی در جهت سرعت کار و رفع دغدغه و نگرانی جدی  مغازه‌داران آسیب دیده بازارچه ساحلی دیلم باشد.

امید  گفت:  بخشی از مهم‌ترین مراحل در جریان پروژه احداث بازارچه ساحلی دیلم موضوع سروسامان دادن مسئله مالکیت و نحوه واگذاری زمین آن است که بر عهده مسئول محلی و مسکن و شهرسازی استان بوشهر گذاشته شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری افزود: هم اینک بار اصلی موضوع بازارچه ساحلی دیلم بر دوش مسئولان محلی است که باجدیت بیشتر باید دنبال کنند و هر چه زودتر  نقشه کامل آن را تهیه و واگذاری زمین را انجام دهند.

آتش سوزی بازارچه ساحلی شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر ساعت ۷:۳۰ صبح پنجشنبه ۱۰ مهرماه امسال به وقوع پیوست و پس از پنج ساعت تلاش نیروهای آتش نشانی و امدادی ظهر همان روز مهار شد.

دراین حادثه ۲۰۰ غرفه به طور کامل در آتش سوخت و از بین رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =